Ciekawe tematy z Garwolina

Podwyżka cen prądu z Enea o kilkadziesiąt procent

Dodano:
garwolin - Podwyżka cen prądu z Enea o kilkadziesiąt procent

- Nawet 500 zł więcej trzeba będzie w przyszłym roku zapłacić za prąd, jeśli Urząd Regulacji Energetyki zgodzi się na podwyżkę taryf, jaką zapowiada Enea. To pierwsza spółka energetyczna, która ujawniła swoje plany. Nieoficjalnie mówi się jednak, że innym graczom marzą się takie same podwyżki - informuje portal money.pl.

Enea zapowiedziała w piątek, że chciałaby podnieść ceny taryfy o 40 proc. Zdaniem przedsiębiorstwa przełoży się to na podwyżkę prądu dla gospodarstwa domowego w granicach około 20 proc.  Teraz wszystko zależy od tego, czy taki wniosek taryfowy zatwierdzi URE.

Portal money.pl poprosił firmę Rachuneo o kalkulację dodatkowych kosztów dla przeciętnego gospodarstwa domowego w przypadku zgody URE. Biorąc pod uwagę zużycie energii na poziomie 2400 kWh i cenę taryfy wynoszącą 0,52 zł, to podwyżka skali roku, może wynieść 475,15 zł

REKLAMA:


Podwyżki cen prądu to m.in. efekt polityki klimatycznej UE, a dokładniej koszt zakupu praw do emisji CO2 i lat zaniedbań poszczególnych rządów przez ostatnie lata w kwestii transformacji energetycznej.

Tymczasem kraje takie jak: Japonia, Chiny, Francja, Wielka Brytania i Niemcy budują i uruchamiają elektrownie węglowe.

źródło: Money.pl/własne


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

będzie gaz wisiał (, #IP 9dab45f5f7) Odpowiedz

kochaniutkie będziemy importować gaz z NS2 z Niemiec i zasilać turbiny w elektrowni Ostrołęka. Będziecie płakać i płacić.... jesteśmy krajem peryferyjnym i nie liczącym się na arenie międzynarodowej.

wyborca PiS (, #IP a8dfcfa832) Odpowiedz

tak właśnie kończy się alians z unią europejską. należy jak najszybciej ją opuścić i nie przejmować się jakimiś ograniczeniami emisji CO2. niech klimat sobie chronią Holendrzy lub Niemcy. my mamy węgiel i nam wystarczy

EMKA (, #IP 045c4ca2b3) Odpowiedz

Jak bliska mi Twa ideologia brother...