Garwolin Sport

Dni Żelechowa - sobota

Dodano:
garwolin - Dni Żelechowa - sobota

Sobotni, pierwszy dzień obchodów Dni Żelechowa był zorganizowany w duchu sportowym.

O godzinie 11.00 na żelechowskim stadionie został rozegrany mecz 6. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej w sezonie 2021/22, w którym drużyna „Sęp” Żelechów bardzo wysoko, bo aż 7:1 pokonała drużynę Poloneza Mordy. Mecz od początku był pod kontrolą żelechowskiej drużyny, która zdecydowanie przeważała na boisku i skutecznie punktowała rywala.

REKLAMA:


O godzinie 14.00 na stadionie klubu zgromadzili się licznie miłośnicy pieszych wędrówek, aby wziąć udział w III Międzypokoleniowym Rajdzie Nordic Walking. Ponad 100 osób mimo niesprzyjającej pogody wyruszyło w 6 kilometrową trasę po okolicy. Celem rajdu była popularyzacja marszu nordic walking jako zdrowej formy aktywności fizycznej, upowszechnianie prozdrowotnych wzorców zachowań oraz promocja wspólnej rodzinnej aktywności fizycznej.

Organizatorami rajdu byli Urząd Miejski w Żelechowie oraz Starostwo Powiatowe w Garwolinie. Uczestników rajdu powitali: burmistrz Żelechowa Łukasz Bogusz oraz członek Zarządu Powiatu Garwolińskiego Krzysztof Ośka. Obsługę rajdu zapewnili uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela w Żelechowie pod kierunkiem dyrektor szkoły Sylwii Tomaszek, Urszuli Kobielus oraz opiekuna i instruktora rajdu Joanny Włodarczyk.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 47

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.