KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Stu osiemdziesięciu Gigantów z Garwolina

Dodano:
garwolin - Stu osiemdziesięciu Gigantów z Garwolina

Gigantyczny sukces akcji Koduj z Gigantami. W trwających zajęciach stacjonarnych oraz online udział wzięło ponad 10 000 uczestników. W Garwolinie udało się przeszkolić ok. 180 osób! Partnerem akcji edukacyjnej w naszym mieście była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. 1. Pułku Strzelców Konnych, a patronat nad wydarzeniem objęła burmistrz miasta Garwolina Marzena Świeczak.

W ten weekend zakończyła się dziewiąta edycja największej bezpłatnej ogólnopolskiej społecznej akcji edukacyjnej – Starcie Gigantów „Koduj z Gigantami”, w trakcie której dzieci i młodzież szkolna uczyły się podstaw programowania w środowiskach i językach takich jak: Minecraft Code Connection, Scratch, ROBLOX oraz C# w Visual Studio.

Do udziału w projekcie miasto zachęcało tutaj: ZOSTAŃ GIGANTEM Z GARWOLINA.
- To jedno z największych wydarzeń programistycznych w historii Polski. Nauka programowania to drugi filar edukacji – obok nauki języków obcych. Jesteśmy dumni z tak olbrzymiego zainteresowania kodowaniem wśród dzieci i młodzieży.
Zajęcia prowadzone są przez naszych najlepszych trenerów, którzy swoją wielką pasją potrafią zainspirować uczestników do dalszego rozwoju na tej płaszczyźnie. Wielu z nich zostanie z nami na dłużej w ramach kursów semestralnych, a niektórzy zwiążą swoją przyszłość z programowaniem i staną się częścią międzynarodowej elity technologicznej –
Dawid Leśniakiewicz, współorganizator „Koduj z Gigantami”, współwłaściciel szkoły „Giganci Programowania”.
- Uwielbiam Minecrafta i wreszcie mogłem sam się przekonać, że tworzenie gier jest nawet ciekawsze niż samo granie – Mateusz lat 9, Garwolin.
- Super akcja! Chciałabym stworzyć stronę dla dziewczyn, miejsce, gdzie będą mogły chwalić się swoimi niestandardowymi pasjami – Eva lat 17, Słowacja.

REKLAMA:


- Bardzo ciekawie prowadzone zajęcia. Swoją pierwszą stronę internetową z zaprojektowanymi przeze mnie grami stworzyłem w wieku 9 lat, a teraz chciałbym nauczyć się tworzyć zaawansowane gry i aplikacje, które przydadzą się społeczeństwu – Vedran lat 15, Chorwacja.

Akcja trwa do 26 września. Wciąż jeszcze są miejsca na zajęcia online. Więcej informacji znajduje się na stronie www.kodujzgigantami.pl.

Dlaczego warto uczyć się programowania?
Kodowanie, jako czynność wymagająca dużego wysiłku umysłowego, wpływa na obszary mózgu odpowiadające za „pamięć roboczą”, pamięć semantyczną, uwagę i języki. Nauka programowania rozwija umiejętność samodzielnego i logicznego myślenia, kreatywność, cierpliwość, dociekliwość, umiejętność pracy w grupie, opanowanie i zaangażowanie.
Organizatorem akcji Koduj z Gigantami jest szkoła Giganci Programowania z oddziałami m.in. w Hiszpanii, Chorwacji i Słowacji, a partnerem społecznym warsztatów są Hakersi – ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, która przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych wspiera potrzebujące dzieciaki w usamodzielnianiu się.

Dla wszystkich, którzy chcieliby się nauczyć programować szkoła prowadzi rekrutację na zajęcia semestralne. Więcej informacji na: https://giganciprogramowania.edu.pl/

- Zapraszamy! – zachęcamy my i Maciej Klocek z “Giganci Programowania”.

P.S. Kolejna, 10-ta edycja naszych warsztatów już na początku 2022 roku.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 4

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.