Wiadomości z Garwolina

Informowali o możliwościach usytuowaniu mostu i dróg

Dodano:
garwolin - Informowali o możliwościach usytuowaniu mostu i dróg

Za nami kolejne spotkanie informacyjne dotyczące Budowy Mostu na Rzece Wiśle pomiędzy miejscowością Antoniówka Świerżowska a miejscowością Świeże Górne wraz z drogami dojazdowymi.

21 września w Starostwie Powiatowym w Garwolinie mieliśmy możliwość uczestniczenia w prezentacji  przygotowanej przez przedstawicieli biura projektowego MOST – PROJEKT, Jakuba Kozłowskiego i Mariusza Kosa, którzy to przedstawili warianty zadania inwestycyjnego. Uczestnicy mieli możliwość zgłaszania uwag dotyczących planów budowy mostu i dróg.

W konsultacjach społecznych wzięli udział przedstawiciele samorządów – partnerów współpracujących przy realizacji inwestycji, wśród których byli Krzysztof Wolski – starosta powiatu kozienickiego, Małgorzata Bebelska – wicestarosta powiatu kozienickiego,  Mirosław Pułkowski - zastępca burmistrza gminy Kozienice, Tomasz Kwiatkowski – wójt gminy Maciejowice, Marek Jonczak – dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Garwolinie, radni powiatu garwolińskiego. Przedstawiciele samorządów powiatowych, gminnych, sołectw, stowarzyszeń, instytucji oraz mieszkańcy.

Liderem projektu budowy mostu na rzece Wiśle jest powiat garwoliński, partnerami zaś powiat kozienicki, gmina Kozienice oraz gmina Maciejowice. Zadanie realizowane jest w ramach rządowego programu Mosty dla Regionów.

REKLAMA:


We wtorek poznaliśmy warianty usytuowania mostu i dróg dojazdowych, zadania inwestycyjne, które składają się z trzech odcinków.
- Uwagi mieszkańców, którzy na co dzień żyją w miejscu planowanej inwestycji są bardzo cenne dla projektantów, bowiem to właśnie mieszkańcy znają ten teren najlepiej. Projektowany most ma być jak najbardziej praktyczny – stawiamy na użyteczność, funkcjonalność i krok po kroku realizujemy nasz cel –zaznaczył na spotkaniu starosta garwoliński Mirosław Walicki. W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim, dzięki którym budowa mostu powoli zaczyna się fizycznie realizować.

Wielokrotnie podkreślano, jak strategiczna w tym miejscu jest to inwestycja. Jej powstanie będzie potęgować szereg pozytywnych rezultatów dla społeczeństwa i gospodarki. Most zniweluje wiele niedogodności, ułatwi integrację społeczną oraz funkcjonalno-przestrzenną gmin i regionów, a tym samym przyczyni się przede wszystkim do bezpieczeństwa użytkowników dróg.
Zapraszamy do odwiedzania specjalnej strony internetowej:

http://www.powiatgarwolinski.most-projekt.pl/forum.php

Można śledzić tam postępy w realizacji zadania inwestycyjnego: budowa mostu na rzece Wiśle, a także zgłaszać uwagi poprzez panel dyskusyjny.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 30

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Kraski (, #IP eb48a1dbbd) Odpowiedz

Panie Starosto Mirku powodzenia. Jeszcze nie tak dawno mogliśmy o tym co najwyżej pomarzyć.

strażak z Wisły (, #IP 768cbb19d7) Odpowiedz

Bede jeździła rowerem do pracy w szklarni w znanym Ryczywole. Beda to jedyne miejsca pracy w obrębie 20 km od Maciejowic - taki mamy klimat a $tołki w Maciejowicach obstawione.

Wyborca PiS (, #IP db30a94cb9) Odpowiedz

Brawo PiS, na każdym kroku widać jak dynamicznie rozwija się Polska. Wszystko to dzięki geniuszowi Premiera Kaczyńskiego. Garwolin zawsze z PiSem i Premierem Kaczyńskim.

zwykły wyborca (, #IP 4df6dc28ce) Odpowiedz

Geniusz JK i MM i MS i AM i JS, inflacja najwyższa od 20 lat, brak wraku o raporcie nie wspomnę, Tusk nadal chodzi na wolności, Mati nawet nie wie po ile chleb, gdzie dopłaty do cen prądu? ten geniusz jest po prostu fenomenalny, tylko nie pisz jak to było za peło bo pisy są już u władzy ponad 6 lat i do tego mają w pałacu, prezydenta nie wszystkich Polaków... życzę zdrowia :)

Lesiu (, #IP 59c80d2deb) Odpowiedz

A co tam robi na zdjęciu celebryta Sionek? Szkoda, że jeszcze żona nie błysnęła różową kreacją.

Mniej niz 0 ..Lady Pank (, #IP 480e697814) Odpowiedz

Owy $ionek pędzi do starostwa jak mucha do lepUU. Konfederacja : SPRZEDALI NAS 👉 PiS likwiduje polską energetykę w zamian za intratne posady? https://www.youtube.com/watch?v=XG3ikcR2JgY