Wiadomości z Garwolina

Mali bohaterowie z naszego powiatu. A może Ty znasz takich?

Dodano:
garwolin - Mali bohaterowie z naszego powiatu. A może Ty znasz takich?

Tytuł 'Małego Bohatera' trafił do tej pory tylko do jednego chłopca z naszego powiatu. W grudniu 2015 roku w Wildze uratował nauczycielkę. Trwa kolejna edycja konkursu, do którego rodzic lub dyrektor szkoły może zgłosić dzieci i nastolatków zasługujących na medal.

Kiedy Tomek miał 17 lat, został bohaterem nie tylko w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowaczym, ale dostał odznaczenie "Małego Bohatera" od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

- Jeden z wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowaczego, w którym uczy się Tomek, zaatakował nauczycielkę. Kobiecie trudno było obronić się przed dużym i silnym napastnikiem. Z obecnych na miejscu dzieci tylko Tomek zareagował i wezwał pomoc, dzięki czemu nauczycielka nie ucierpiała - opisuje historię Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Tomek to do dziś jedyny "Mały Bohater" z terenu naszego powiatu. Wierzymy, że jest ich więcej, dlatego jeśli jesteś rodzicem lub dyrektorem szkoły, której dziecko dzięki własnemu działaniu lub wezwaniu odpowiednich służb bezpośrednio przyczyniło się do ocalenia zdrowia i życia innych osób, zgłoś je do Medalu "Młody Bohater" przyznawanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

REKLAMA:


- Niezależnie od tego, czy dziecko udzieliło pomocy osobie nieprzytomnej, wezwało służby ratunkowe, czy po prostu zaalarmowało o niebezpieczeństwie, jego dzielność i opanowanie zasługują na nagrodę - zaznacza MSWiA.

Co należy zrobić, by zgłosić małego bohatera? Wystarczy wypełnić elektroniczny formularz, by zgłosić dziecko, opisując przebieg zdarzenia oraz wpływ dziecka na akcję ratunkową, a także wskazać służby potwierdzające wydarzenie z jego udziałem.

- Każdy kandydat do Medalu, którego zgłoszenie zostanie zakwalifikowane, otrzyma unikalny, numerowany medal i zostanie wpisany do rejestru młodych bohaterów na stronie internetowej MSWiA, gdzie będzie można poznać jego historię - informuje ministerstwo.

Szef MSWiA, wręczając Medal, nagradza dzieci i młodych ludzi, którzy wykazali się opanowaniem w sytuacji zagrożenia i pomogli uratować życie innych. Do tej pory Medal "Młody Bohater" otrzymało ponad 100 dzieci z całej Polski.

Więcej informacji można znaleźć w regulaminie przyznawania medalu "Młody Bohater" oraz uzyskać pod numerami telefonów: 22 601 49 45 oraz 22 601 40 81.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.