Rozrywka | Kultura Garwolin

Święto Hodowców Koni odbyło się już po raz dziewiąty!

Dodano:
garwolin - Święto Hodowców Koni odbyło się już po raz dziewiąty!

26 września hodowcy koni już po raz dziewiąty obchodzili Regionalne Święto Hodowców Koni. Impreza była pełna atrakcji. Oprócz tego, że mogliśmy zobaczyć jak piękne konie hodują mieszkańcy powiatu garwolińskiego, w programie znalazł się pokaz powozów i tradycyjnie wyścigi zaprzęgowe o Puchar Wójta Gminy Garwolin Marcina Kołodziejczyka. Wydarzenie co roku cieszy się ogromną popularnością.

Niedzielne świętowanie rozpoczęło się pokazem koni hodowlanych. Całe wydarzenie prowadzili: Barbara Galuba - dyrektor Wojewódzkiego Związku Hodowców Koni i Krzysztof Szuster ze stadniny M.K. Szuster z Budzisk.

Następnie została poświęcona kapliczka św. Jerzego Patrona Hodowców Koni. Po nabożeństwie w sanktuarium nastąpił przejazd zaprzęgów i przejście uczestników wydarzenia na plac naprzeciwko świątyni.

Impreza była dobrą okazją do uhonorowania zasłużonych hodowców. Nagrody za długoletnią hodowlę koni i działalność społeczną otrzymali: Tadeusz Witek, Marian Sowiński i Zbigniew Wojciechowski. Nagroda starosty za działalność na rzecz leczenia zwierząt trafiła do lekarza weterynarii Rafała Łubiana.

REKLAMA:


Następnie pokazy powożenia zaprezentowała Stadnina M.K. Szuster z Budzisk. Ostatnim punktem programu był wyścig zaprzęgów o Puchar Wójta gm. Garwolin Marcina Kołodziejczyka.
Rywalizację wygrał zaprzęg Mariusza Królikowskiego. Drugi był Jan Stasiak a trzeci Mirosław Paziewski.

Organizatorami wydarzenia byli: Terenowe Koło Hodowców Koni w Garwolinie, WZHK Warszawa, wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk i kustosz Sanktuarium MB Fatimskiej w Górkach ks. Antoni Tyniec CSMA.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: senator RP Maria Koc i starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki.

Organizatorzy planują moc atrakcji na jubileuszową, dziesiątą edycję święta.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 272

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.