Garwolin Sport

Z sukcesami na pięciu frontach

Dodano:
garwolin - Z sukcesami na pięciu frontach

Zawodnicy lekkoatletycznej sekcji Wilgi Garwolin wzięli udział zawodach w Warszawie i Karpaczu i Berlinie. Starty mogą zaliczyć do bardzo udanych.

Ponad 10 tysięcy uczestników wzięło udział w 43. Maratonie Warszawskim oraz innych biegach towarzyszących. Duży sukces odniosła startująca w półmaratonie -21 km i 97.5 metra, najlepsza biegaczka „Wilgi” Garwolin – Emilia Mazek. Podopieczna trenera Stanisława Buszty, startując po kontuzji stopy, zajęła w tym biegu IV miejsce w kategorii kobiet, a wystartowało 1257 biegaczek. Czas naszej lekkoatletki – 1.23.48s  dał jej II miejsce w kategorii U-20. Warto dodać, że Emilka była druga wśród Polek, a czas który uzyskała, to norma na pierwszą klasę sportową.

Polski Związek Lekkiej Atletyki, powołał na Mistrzostwa Polski Młodziczek, zwanych też Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego, sprinterkę Wilgi Garwolin Alicję Świesiulską. Mistrzostwa odbyły się na nowym, przepięknie położonym, z widokiem na Śnieżkę, stadionie lekkoatletycznym MOSiR w Karpaczu. Wśród 36 startujących zawodniczek Alicja zajęła 27. miejsce, a dobry wynik 12.94 s, daje jej potwierdzenie II klasy sportowej. - Biegi krótkie cieszą się w Polsce dużą popularnością, gdyż na każdej imprezie bieg na 100m ma zawsze najliczniejszą obsadę. Stąd też należą się Ali słowa pochwały – opiniuje trener Stanisław Buszta.

Na stadionie Technikum Łączności, klub sportowy „Syrena”, przy współudziale Warszawsko-Mazowieckiego Związku Lekkiej Atletyki, był organizatorem II Otwartych Mistrzostw Mazowsza w Lekkiej Atletyce – U-12 i U14, a więc dla dzieci urodzonych w 2008 roku i młodszych. „Wilgę” Garwolin z sukcesami reprezentowali: Małgorzata Dębecka i Agata Świesiulska – obie U-14 oraz Konrad Sowa – U-12. Małgorzata zwyciężyła w pchnięciu kulą o wadze 2 kg z dobrym wynikiem 9.58 cm, co jest rekordem powiatu, a następnie zajęła II miejsce w rzucie lotką oszczepniczą – 16.40m. Rekord życiowy ustanowiła, w licznie obsadzonej konkurencji w skoku w dal, Agata Świesiulska – która w pierwszej próbie – 4.51m, zapewniła sobie brązowy medal. Najmłodszy w naszej ekipie, Konrad Sowa spisał się rewelacyjnie, gdyż zwyciężył w biegu na 60m – 9.46s – oraz w skoku w dal 3.64m, został sklasyfikowany na drugiej pozycji. Medale i dyplomy zwycięzcom poszczególnych konkurencji wręczał, w asyście trenera złotego medalisty, olimpijczyk z Montrealu 1976 w sztafecie 4x400m, Jerzy Pietrzyk, srebrny medalista w sztafecie 4x400m.

REKLAMA:


W Mityngu Zakończenia Sezonu w Warszawie wzięło udział 13 zawodników „Wilgi”, którzy mocno zaakcentowali swój udział w imprezie, bowiem zdobyli  6 pierwszych, 4 drugie miejsca oraz ustanowili kilka wartościowych rekordów życiowych.                                                                                                             Najlepiej spisali się: Maja Przybysz – I miejsce w pchnięciu kulą - 10.51m i I miejsce w rzucie oszczepem – 3130m, Ewelina Kucharska – I m w biegu na 100m ppł – 15.82 i II miejsce w pchnięciu kulą 9.60m, Olga Świesiulska – 100m – 13.53s – IV miejsce oraz bieg na 200m – 26.98m – II miejsce. Adam Skoczylas  - I miejsce w pchnięciu kulą 12.92 i II m w rzucie dyskiem 37.05m,                                                 Wiktor Sikora - rzut dyskiem – 43.41m i  I m i pchnięcie kulą 11.72  II miejsce.
Kolejny Międzynarodowy Maraton Berliński zgromadził na starcie ponad 25 tysięcy startujących.  Nie zabrakło w nim przedstawiciela Wilgi Garwolin, rekordzisty powiatu na tym dystansie, Marcina Soszki, który na co dzień przebywa i trenuje w Wielkiej Brytanii. 35 - letni Marcin doskonale przygotował się do tego startu i zajął w nim 41. miejsce, a  drugie wśród reprezentantów Polski. Czas naszego biegacza – 2 godziny 26 minut i 41 sekund to oczywiście nowy rekord powiatu, o ponad 3 minuty lepszy od poprzedniego przy imponującej średniej 3 minuty i 28 sekund na kilometr.  
Tydzień po Berlinie pochodzącego z Pilawy Marcina czeka  Maraton w Londynie.                                                                                                                         


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 6

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.