Garwolin Sport

XXI Spartakiada sportowa w świetlicy ''Przystań''

Dodano:
garwolin - XXI Spartakiada sportowa w świetlicy ''Przystań''

30 września 2021 w Szkole Podstawowej nr 2 w Garwolinie, odbyła się po raz kolejny rywalizacja sportowa między świetlicami ''Przystań'', Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom, pod hasłem ''Żyjemy sportowo, zdrowo i kolorowo''. Organizatorem zabawy sportowej tym razem była ''Przystań'' nr 2.


Na zawody przybyli również członkowie Zarządu SPD, sympatycy, koordynatorzy oraz wychowawcy. Spartakiadę otworzyła prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom – Kazimiera Buszta, która życzyła uczestnikom zwycięstw i wielu emocji sportowych. Gry i zabawy ruchowe, wyścigi rzędów, były odpowiednio dobrane do wieku i sprawności dzieci.  

Startujący wykazali się sprytem, szybkością, koordynacją oraz podstawowymi umiejętnościami  z zakresu gimnastyki i gier sportowych. Puchar Przechodni Przewodniczącego Rady Miasta Garwolina otrzymała za zwycięstwo Świetlica nr 3, przy Szkole Podstawowej nr 5 w Garwolinie.  

Rywalizacji towarzyszyła wspaniała atmosfera oraz głośny doping  w ramach zasady fair play.
Program sportowy przygotował i przeprowadził nauczyciel wychowania fizycznego Michał Gontarz, a sędzią głównym zawodów był Stanisław Buszta.

Nagrody w postaci piłek do nożnej dla dzieci starszych i młodszych oraz komplet szachów magnetycznych i gratulacje, otrzymały z rąk organizatorów wszystkie startujące drużyny. Po zakończeniu  sportowego współzawodnictwa, wychowankowie udali się na wspólną kolację przygotowaną przez wychowawców „Przystani” nr 2.  

WYNIKI XXI SPARTAKIADY SPORTOWEJ
I miejsce   -  „Przystań” nr 3   - 26 punktów      
II miejsce – „Przystań” nr 2 - 18 punktów
III miejsce – „Przystań” Rębków  - 16 punktów  
IV miejsce -  „Przystań” nr 1  -   6 punktów

Spartakiadę współfinansowali Urząd Miasta i Gminy Garwolin oraz lokalni darczyńcy.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 3

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.