KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Kontrolowali nocą garwolińskie drogi

Dodano:
garwolin - Kontrolowali nocą garwolińskie drogi

Chcąc zapewnić bezpieczeństwo oraz spokój mieszkańcom miasta, w miniony weekend policjanci garwolińskiej komendy prowadzili wzmożone działania kontrolne i prewencyjne. Zasadniczym zadaniem funkcjonariuszy było zdecydowane reagowanie na ujawnione wykroczenia porządkowe oraz eliminowanie z dróg kierowców łamiących przepisy i siadających za kierownicę po wypiciu alkoholu. Interwencje zakończyły się 66 mandatami.

W piątek i sobotę, zarówno policjanci patrolowo-interwencyjni, jak również ruchu drogowego, realizowali wieczorowo-nocne działania, koncentrujące się w szczególności w rejonie centrum Garwolina. Zasadniczym zadaniem policjantów było stanowcze reagowanie na ujawnione wykroczenia porządkowe, szczególnie uciążliwe dla mieszkańców, czyli np. zakłócanie porządku publicznego, zakłócanie ciszy nocnej, zaśmiecanie miejsc publicznych, używanie słów wulgarnych, czy spożywanie alkoholu w miejscach objętych ustawowym zakazem.

W ich trakcie funkcjonariusze garwolińskiej drogówki prowadzili wzmożone kontrole ruchu drogowego na trasach dojazdowych do centrum miasta. Policjanci wykorzystali przy tym dostępny sprzęt, pozwalający między innymi na kontrole trzeźwości. W działaniach wykorzystano również narkotesty, aby wyeliminować z ruchu kierowców pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Funkcjonariusze patrolowo-interwencyjni, oprócz reagowania na wykroczenia, skupili się także na zapobieganiu i ujawnianiu sprawców kradzieży i kradzieży z włamaniem.

REKLAMA:


Podczas działań policjanci interweniowali 79 razy i wylegitymowali 139 osób. Na sprawców wykroczeń nałożyli 66 mandatów. Większość z nich dotyczyła naruszeń przepisów ruchu drogowego oraz spożywania alkoholu w miejscu zabronionym przez ustawę. Cieszy fakt, że na 306 przeprowadzonych kontroli stanu trzeźwości, nie ujawniono żadnych osób kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu.

Przeprowadzone działania były między innymi reakcją na wnioski i sugestie, dotyczące poprawy bezpieczeństwa, które zgłaszali sami mieszkańcy. Wiele osób, podczas rozmów z dzielnicowymi, wskazywało konkretne miejsca, gdzie gromadzi się młodzież i zachowuje wbrew przyjętym zasadom i obowiązującym przepisom. Stąd policjanci w trakcie tej akcji sprawdzali wskazane rejony i stanowczo reagowali na ujawnione wykroczenia.

Podobne działania garwolińskich policjantów będą kontynuowane.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

WRESZCIE !!! (, #IP de0c1e5595) Odpowiedz

WRESZCIE !!!

Nareszcie (, #IP 1590c8c597) Odpowiedz

W końcu pobudzili sie