KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Policjanci zlikwidowali nielegalną wytwórnie alkoholu w Sobolewie

Dodano:
garwolin - Policjanci zlikwidowali nielegalną wytwórnie alkoholu w Sobolewie

W jednej z miejscowości na terenie gminy Sobolew policjanci zlikwidowali nielegalną wytwórnię alkoholu. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli aparaturę do produkcji alkoholu etylowego, około 50 litrów gotowego alkoholu oraz półprodukty, służące do jego wyrobu. Podejrzany 59-latek usłyszał już zarzuty. Jego dalszym losem zajmie się sąd.


Kilka dni temu policjanci z posterunku w Sobolewie weszli na teren jednej z posesji na terenie gminy. W pomieszczeniach przy części mieszkalnej ujawnili nielegalną wytwórnię alkoholu. Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli aparaturę do jego produkcji oraz 15 pojemników różnej wielkości. W części z nich znajdował się wytworzony alkohol, zaś w pozostałych znajdowało się około 150 litrów zacieru.

Do sprawy zatrzymano 59-letniego mężczyznę, który usłyszał już zarzut z Ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych. O jego losie zadecyduje sąd, do którego trafi akt oskarżenia. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.