KurierGarwoliński.pl

Rozrywka | Kultura Garwolin

Noc Bibliotek w SP nr 2 w Garwolinie

Dodano:
garwolin - Noc Bibliotek w SP nr 2 w Garwolinie

W piątkowy wieczór 8 października w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Garwolinie o godz. 19.00 rozpoczęła się tegoroczna Noc Bibliotek.

Szkolny hol przed biblioteką zamienił się w studio telewizyjne, w którym prezenterzy usiłowali poprowadzić Wierszykarnię, czyli Nocną Listę Przebojów Wierszowanych. Startowało do niej dwanaście wierszy, które dzieci w domach czytały razem z rodzicami, a potem głosowały na jeden z nich. Inscenizacje pięciu wierszy, które otrzymały najwięcej głosów, zostały nagrane i wyemitowane podczas imprezy.

Wyniki głosowania mieli przedstawić prezenterzy w czasie Nocy Bibliotek, ale ciągle im ktoś przeszkadzał. A to wpadła baba Jaga, a to krasnale, a to macocha ze swoimi złymi córkami. Pchła Szachrajka znów chciała oczarować widzów swoim głosem, ale okazało się, że jest jakiś męski. Jedynie smok pomógł prezenterom uświetnić moment ogłoszenia pierwszego miejsca na Liście Przebojów Wierszowanych.

Miejsce to zdobył  Ślimak Jana Brzechwy. Na koniec wpadła jeszcze spóźniona Pippi, która wylosowała szczęśliwych zdobywców nagród. Po części oficjalnej rozpoczęła się wędrówka po ciemnych korytarzach szkolnych. Dzieci otrzymały wierszowe paszporty, czyli wiersz z lukami, które należało uzupełnić. A można to było zrobić, wykonując wspólnie z rodzicami zadania związane z utworami, biorącymi udział w liście przebojów. Uzupełniony paszport uprawniał do otrzymania niespodzianki.

W organizację imprezy zaangażowanych było ponad dwudziestu nauczycieli oraz ponad trzydziestu  członków samorządu uczniowskiego i nie tylko.

zdjęcia: AS

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 78

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.