Wiadomości z Garwolina

O włos od tragedii na W801 (foto)

Dodano:
garwolin - O włos od tragedii na W801 (foto)

Trasa drogi wojewódzkiej 801 była wczoraj zablokowana po tym, jak rankiem kierujący fiatem ducato nie zachował należytej ostrożności i bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył ładowarki. Jej kierowca z urazem głowy trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w powiecie otwockim na drodze wojewódzkiej nr 801 w miejscowości Otwock Mały - 15 km od granicy z powiatem garwolińskim, na trasie, którą codziennie pokonuje wielu mieszkańców naszego regionu.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że około godziny 8.20, 36-letni kierujący fiatem ducato nie zachował należytej ostrożności, a w szczególności bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył ładowarki, w wyniku czego ładowarka przewróciła się
- przekazuje mł. asp. Paulina Harabin z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku, dodając, że mieszkaniec powiatu radomskiego, 48-letni operator ładowarki z urazem głowy został zabrany do szpitala.

REKLAMA:


Uszkodzenia pojazdów wskazują, że do zdarzenia doszło przy znacznej prędkości, dlatego policjanci po raz kolejny zwracają się do wszystkich uczestników ruchu drogowego o bezwzględne stosowanie się do przepisów Ustawy prawo o ruchu drogowym.

- Prowadząc pojazd zachowajmy zdrowy rozsądek, rozwagę i ostrożność, gdyż chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii. Szczególnie teraz, kiedy podczas październikowej aury jezdnia jest mokra i często zabrudzona błotem bądź liśćmi, dostosujmy prędkość jazdy nie tylko do obowiązujących ograniczeń prędkości, ale głównie do warunków panujących na drodze. Również niezwykle ważne jest zachowanie odpowiedniego odstępu od pojazdu poprzedzającego, aby mieć czas i miejsce na reakcję w sytuacji zagrożenia, co pokazuje nam wczorajsze zdarzenie. Pamiętajmy, by odpowiednio wcześniej sygnalizować wykonywanie manewrów, co pozwoli innym użytkownikom dróg właściwie zareagować - informuje mł. asp. Paulina Harabin.

Fot. KPP Otwock