KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Powiat garwoliński, gmina Pilawa, Maciejowice i miasto Garwolin ze wsparciem Mazowsza

Dodano:
garwolin - Powiat garwoliński, gmina  Pilawa, Maciejowice i miasto Garwolin ze wsparciem Mazowsza

Kolejnych 150 projektów otrzyma wsparcie z budżetu województwa w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego. Wśród nich znalazły się przebudowy dróg, modernizacje i rozbudowy obiektów szkolnych czy miejsc sportu i rekreacji. Wczoraj radni województwa mazowieckiego podjęli decyzję o dofinansowaniu kolejnych inwestycji. Na ten cel przeznaczonych zostanie aż 256 mln zł. Sprawdź jakie jakie zadania z powiatu otrzymają wsparcie Mazowsza

Jak podkreśla marszałek Adam Struzik, ten instrument doskonale wpisuje się w politykę samorządu województwa opartą na zasadach pomocniczości i zrównoważonego rozwoju. – Dajemy samorządom lokalnym możliwość ubiegania się o środki na różnego rodzaju projekty infrastrukturalne. Znajdują się wśród nich m.in.  drogi, mosty, szkoły, boiska czy inne ważne dla gmin i powiatów zadania. Są to często inwestycje wielomilionowe, na które samorządy same nie mogłyby sobie pozwolić. Tu nie ma jednego naboru. Potrzeby są tak duże, że wnioski spływają do nas praktycznie cały czas i gdy tylko sytuacja finansowa na to pozwala, uruchamiamy kolejne wsparcie – dodaje marszałek.

Tym razem dofinansowanie otrzyma aż 150 projektów (lista projektów z powiatu poniżej), z których: 64 dotyczą modernizacji dróg gminnych i powiatowych, a 86 – infrastruktury edukacyjnej, sportowej, społecznej i rozwoju obszarów wiejskich.

L.p.

Wnioskodawca

Nazwa zadania

Kwota dotacji

7

Powiat Garwoliński

Przebudowa drogi powiatowej Nr 1304 W Celejów-Stare Podole-Wicie-Podole Nowe w km 7+379 - 9+269

899 954,66 zł

69

Gmina Maciejowice

Kompleksowa modernizacja budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w  Samogoszczy wraz z zagospodarowaniem terenu

2 100 000,00 zł

110

Miasto i Gmina Pilawa

Rozbudowa, przebudowa i nadbudowa budynków przedszkola i biblioteki dla potrzeb utworzenia żłobka w Pilawie

3 799 740,50 zł

130

Miasto Garwolin

Modernizacja obiektów sportowo-rekreacyjnych Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie

2 550 000,00 zł

137

Miasto Garwolin

Modernizacja boiska piłkarskiego w mieście Garwolin

1 450 000,00 zł

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Mieszkaniec (, #IP 55d63bf293) Odpowiedz

A kiedy wykonacie nawierzchnie na ulicy konarskiego na którą urząd Miasta przejmował działki przez wywlaszczeni i na którą mieliście pozwolenie na budowę? Pani burmistrz obiecywała ta drogę już że trzy lata temu a i pieniądze na nią były tyle że wtedy działek jeszcze nie mieli??? Może ten temat warto poruszyć!!!

Marley (, #IP 5f048acd4b) Odpowiedz

Pamiętajmy, że nikt nam w tym wypadku nic nie daje i nie wspiera - prędzej oddaje. A mądrzy ludzie wiedzą, że: oklaskiwanie polityków za wybudowanie szkoły, szpitala czy czegokolwiek innego za publiczne pieniądze jest jak oklaskiwanie bankomatu za to, że daje ci twoje własne pieniądze.