Ciekawe tematy z Garwolina

Dostałeś SMS z prośbą o dopłatę za prąd? Uważaj to może być oszustwo!

Dodano:
garwolin - Dostałeś SMS z prośbą o dopłatę za prąd? Uważaj to może być oszustwo!

Oszuści podszywają się pod dostawcę energii i wysyłają wiadomości do użytkowników z informacją o konieczności zapłaty zaległości za prąd. Nieuregulowanie wskazanej kwoty spowoduje rzekome odłączenie energii elektrycznej. Otworzenie zawartego w treści wiadomości linku i autoryzowanie transakcji powoduje jednak utratę z konta kwoty znacznie większej niż podana w wiadomości. Bądźmy ostrożni i zawsze weryfikujmy otrzymane wiadomości.

Garwolińscy policjanci przestrzegają przed oszustwem, na które przestępcy próbują nabrać także mieszkańcy naszego powiatu. Sprawcy, podszywając się pod dostawcę energii, wysyłają do użytkowników wiadomość sms, w której informują o niewielkiej zaległości za prąd. Nieuregulowanie tej kwoty ma rzekomo spowodować odłączenie energii elektrycznej. W wiadomości podany jest również link, umożliwiający dokonanie opłaty. Po jego użyciu trafiamy na fałszywą stronę płatności, gdzie mamy możliwości wyboru banku. Następnie odbywa się proces logowania, w którym podany zostaje tylko numer klienta, bez żadnego hasła. Po chwili otrzymamy sms z kodem, który należy wpisać we wskazanym na stronie miejscu. Niestety, wykonanie tych czynności może być bardzo zgubne i prowadzić do utarty kwoty znacznie większej, niż została wskazana w wiadomości.

REKLAMA:


Policja przypomina
Ponieważ wciąż docierają do nas sygnały od osób, które takie wiadomości otrzymują, raz jeszcze przestrzegamy. Metody oszustów są cały czas udoskonalane. Ważne, żebyśmy nie robili niczego pochopnie i pod presją czasu. Zanim dokonamy płatności musimy zweryfikować czy opisana w wiadomości sytuacja jest prawdziwa. Nigdy też nie otwierajmy otrzymanych linków, które odsyłają nas na fałszywe strony banku. Nie dajmy się zwieźć, ponieważ są one łudząco podobne do tych, z których korzystamy na co dzień. Nasza ostrożność i czujność to najskuteczniejszy sposób na uniknięcie kłopotów.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Były Bedok (, #IP 5aa8cd46b7) Odpowiedz

Ja w takich wypadkach ,oczywiście jeśli jest taka możliwość odpowiadam takim debilom ,,zapraszam serdecznie czekam na was o wyznaczonej godzinie z pistoletem w ręku i po sprawie miałem taki przypadek tzw chciano mnie zrobić na dziadka z kasą tylko nie zdali sobie sprawy z kim zadzierają ,,chłopczyk,, który przyszedł po pieniążki został odwieziony do szpitala z połamanymi rączkami a panienka która siedziała w samochodzie nieopodal porostu zrobiła pod siebie , powiem kolokwialnie zeszczała się ze strachu dosłownie