Wiadomości z Garwolina

Trwają prace konserwatorskie przy epitafiach i organach

Dodano:
garwolin - Trwają prace konserwatorskie przy epitafiach i organach

Gmina Borowie dba o tradycję, pamięć historyczną i obiekty sakralne na swoim terenie. Na prace konserwatorskie organów z byłego kościoła w Borowiu i modernizację dwóch epitafiów, samorząd przeznaczy około 260 tys. zł. Większość środków gmina pozyskała z zewnątrz.

Wykonywane są właśnie prace konserwatorsko-restauracyjne organów z byłego kościoła w Borowiu. Zadania podjęła się firma Organmistrzostwo Grzegorza Wójcika z Górzna. Prace za kwotę 223 tys. zł mają zakończyć się jeszcze w tym roku. Samorząd pozyskał na to zadanie 160 tys. zł od Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Trwają też prace konserwatorskie dwóch epitafiów w budynku byłego kościoła w Borowiu. Firma SKULPTECH z Warszawy ma wykonać zadanie do 17 listopada za 34 500zł. W tym przypadku gmina również pozyskała środki (17 tys. zł) od marszałka województwa mazowieckiego.

zdjęcia: Borowie.pl

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 4

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.