Babik grudzień 2021

Rozrywka | Kultura Garwolin

Piknik 11 listopada - radosny patriotyzm

Dodano:
garwolin - Piknik 11 listopada - radosny patriotyzm

Złap razem z nami ostatnie promienie słońca i wspólnie świętujmy Narodowe Święto Niepodległości.

Serdecznie zapraszamy 11 listopada 2021 r. na piknik rodzinny ,,11 listopada – radosny patriotyzm”. Na terenie Parku 550-lecia w Garwolinie będą przygotowane wspaniałe atrakcje, takie jak ścianka wspinaczkowa, kule do zorbingu, malowanie twarzy i wiele innych. Będzie można również przejść się po moście linowym, a młodsi uczestniczy festynu mogą liczyć na wesołe zabawy z chustą oraz na bujane konie.

Osobom aktywnym polecamy udział w grze miejskiej ”Złóż Meldunek Marszałkowi”, w czasie której będzie można wcielić się w postaci kurierów z 1920 roku.
Wszystkich wokalistów, muzyków lub osoby lubiące śpiewać zapraszamy do wzięcia udziału w Festiwalu Piosenki Patriotycznej – przypomnijmy sobie nie tylko tradycyjny repertuar patriotyczny, ale i nowsze piosenki. Dla uczestników zarówno gry, jak i festiwalu przewidziane są nagrody.

Będzie można także odwiedzić stoiska tematyczne związane z historią naszego miasta oraz polskiej wojskowości – historycznej i współczesnej. Uczestnicy festynu mogą również liczyć na smaczne jedzenie.
Jeszcze raz zapraszamy do wzięcia udziału w festynie. Wspólnie pielęgnujmy historię, świetnie przy tym się bawiąc.
Startujemy o godzinie 11.30.

REKLAMA:


Nie może Was tam zabraknąć!
Organizatorzy wydarzenia: Hufiec ZHP ,,Orłów” Garwolin oraz Miasto Garwolin, partnerzy: Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.
Zadanie współfinansowane ze środków Miasta Garwolina w ramach zadania publicznego.

- Bardzo się cieszę, że w tym roku możemy wspólnie z instruktorami i harcerzami Hufca „Orłów” Garwolin pomóc w organizacji obchodów Święta Niepodległości. Data 11 listopada jest niezwykle ważna dla każdego Polaka – tym bardziej dla każdego, kto nosi harcerski krzyż. Jest mi bardzo miło, że nasz piknik rodzinny wzbogaci to wydarzenie, w końcu działanie na rzecz społeczności lokalnej jest wpisane w harcerską służbę. Tym przyjemniej, gdy możemy połączyć pielęgnowanie pamięci o przeszłości z zabawą, co niewątpliwie pomaga –szczególnie młodszym osobom – zrozumieć i zachęcić do poznawania historii swojego kraju oraz kształtuje w nich postawę patrioty -
o emocjach związanych z piknikiem mówi  phm. Leszek Ochniewicz, komendant Hufca „Orłów” Garwolin

- Ogromnie się cieszę, że zuchy i harcerze tak angażują się w życie naszego miasta. Jestem pewna, że radość, spontaniczność i zapał dzieci i młodzieży podczas wspólnego świętowania rocznicy odzyskania niepodległości udzieli się wszystkim uczestnikom wydarzenia. Serdecznie zapraszam do udziału - mówi Burmistrz Miasta Marzena Świeczak

Hufiec ZHP Garwolin

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Wyborca PiS. (, #IP 11f63b667b) Odpowiedz

prosto z Pikniku żołnierze WOT wymaszerują na wojnę z unia europejską jaką zapowiedział Pan Premier Morawiecki