Wiadomości z Garwolina

Kierował autobusem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania

Dodano:
garwolin - Kierował autobusem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania

Wczoraj w Oziemkówce policjanci zatrzymali kierowcę autobusu, który przewoził pasażerów pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień. Za przestępstwo, którego się dopuścił, odpowie przed sądem.

Garwolińscy policjanci ruchu drogowego codziennie dbają o bezpieczeństwo podróżujących drogami naszego powiatu. Niestety, niemal każdego dnia zatrzymywani są kierowcy, którzy nie mając uprawnień do kierowania pojazdami, wsiadają za kierownicę. Wczoraj policjanci zatrzymali kierowcę autobusu, który przewoził pasażerów pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień. Za przestępstwo, którego się dopuścił, odpowie przed sądem.

REKLAMA:


Wczoraj, o godzinie 10, w Oziemkówce policjanci zatrzymali do kontroli autobus. 64-letni kierowca przewoził nim pasażerów. W trakcie kontroli policjanci ustalili, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Zostały mu one cofnięte w drodze decyzji administracyjnej. Teraz mieszkaniec powiatu łukowskiego będzie odpowiadał przed sądem za przestępstwo z z art. 180a kodeksu karnego. Zgodnie z jego dyspozycją każdy, kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci nieustannie apelują - jeśli masz cofnięte uprawnienia lub sądowy zakaz kierowania pojazdami - nie wsiadaj za kierownicę!


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Dlaczego popełnił przestępstwo? (, #IP a222644bbd) Odpowiedz

Policjanci powiedzieli mu wcześniej że od dziś tylko autobusem, więc jeździł.