Wiadomości z Garwolina

Henryk Kowalczyk ministrem rolnictwa

Dodano:
garwolin - Henryk Kowalczyk ministrem rolnictwa

W 2019r. Henryk Kowalczyk z Żabianki przestał pełnić funkcję ministra środowiska, a w 2020r. został zawieszony w prawach członka PiS za głosowanie przeciwko ''Piątce dla zwierząt''. Dziś dostał kolejną szansę i pokieruje resortem rolnictwa. Otrzyma też tekę wicepremiera.


Henryk Kowalczyk urodził się w 1956 r. w Żabiance.
Poseł na Sejm V, VI, VII, VIII kadencji. W 1980 ukończył studia na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1979-1990 pracował, jako nauczyciel matematyki w Zespole Szkół Rolniczych w Golądkowie. Pełnił funkcję wójta gminy Winnica w latach 1990-1998 i 1999-2005. Od 19 lutego do 31 grudnia 1998 roku zajmował stanowisko wojewody ciechanowskiego.
W latach 1999-2002 zasiadał w sejmiku mazowieckim (wybrany został z listy Akcji Wyborczej Solidarność). W latach 1980-1981 przewodniczył komisji zakładowej NSZZ „Solidarność” w Zespole Szkół Rolniczych w Golądkowie. Od 1989 do 1992 r. był przewodniczącym Komitetu Obywatelskiego Gminy Winnica.

REKLAMA:


Od 7 czerwca 2006 r. do 16 listopada 2007 r. był sekretarzem stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz pełnomocnikiem rządu ds. kształtowania ustroju rolnego. 16 listopada 2015 powołany na ministra bez teki w rządzie Beaty Szydło. Objął także funkcję przewodniczącego Komitetu Stałego Rady Ministrów.
Od września do grudnia 2016 pełnił obowiązki Ministra Skarbu Państwa. Również we wrześniu 2016 został wiceprzewodniczącym Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów. 11 grudnia 2017 objął stanowisko ministra bez teki w nowo utworzonym rządzie Mateusza Morawieckiego, ponownie został też przewodniczącym Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Prezydent RP powołał z dniem 9 stycznia 2018 r. Henryka Kowalczyka na stanowisko ministra środowiska w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego. Zastąpił na tym stanowisku prof. Jana Szyszko. W 2019r. przestał pełnić funkcję ministra, a w 2020r. został zawieszony w prawach członka PiS za głosowanie przeciwko „Piątce dla zwierząt”.

Kowalczyk powołał też do życia spółkę Polskie Domy Drewniane, która przez długi czas nic nie budowała, ale dawała dobrze zarobić zarządowi. Dziś już wiadomo, że spółka jednak coś wybuduje.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

rolnik z PiS (, #IP db30a94cb9) Odpowiedz

wielkie brawa Panie Ministrze. Rolnicy z Garwolina wiedzą, że będzie Pan najlepszym ministrem rolnictwa w całej powojennej historii polski, dlatego, że jest Pan z PiS i jest pan katolikiem. Wszyscy Pana popieramy. przecz z unią europejską.

do rolnika (, #IP 63a058d1dc) Odpowiedz

Nic nie mam przeciw nowemu ministrowi, czy się sprawdzi - zobaczymy. Mam nadzieję, że na rolnictwie zna się równie dobrze, jak na matematyce. Nie jest dla mnie gwarancją dobrego zarządzania resortem rolnictwa bycie katolikiem i członkiem PiS-u. Trzeba być dobrym gospodarzem. A tak na marginesie mam nadzieję, że rolnik, przeciwnik Unii, dopłat nie pobiera?

rolnik z PiS (, #IP 654e23db61) Odpowiedz

A czemu mam nie pobierać? Pobieram bo mi się należą co nie znaczy, że poważam i respektuje unię. Dla mnie to lewacka organizacja, która jest okupantem polskiej ziemi. Niech unia daje pieniądze i wynosi się do Berlina lub Brukseli. My, mieszkańcy Garwolina nie życzymy sobie obecności unii w Polsce.