KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Dwa nieoznakowane radiowozy dla policji

Dodano:
garwolin - Dwa nieoznakowane radiowozy dla policji

Dzisiaj przed siedzibą Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie odbyło się uroczyste przekazanie nowych pojazdów dla policji. Dwa nieoznakowane radiowozy to samochody marki Kia Ceed. Ich zakup został sfinansowany z budżetu policji oraz ze środków przekazanych przez Starostwo Powiatowe w Garwolinie. Kwota wsparcia uzyskana od Powiatu Garwolińskiego sięgnęła blisko 100 tysięcy złotych.


Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie otrzymali dwa nowe radiowozy marki Kia Ceed. To znaczne wzmocnienie w codziennej służbie funkcjonariuszy na rzecz bezpieczeństwa. Zakup pojazdów został sfinansowany z budżetu policji oraz ze środków przekazanych przez Starostwo Powiatowe w Garwolinie.

W spotkaniu uczestniczył starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki, komendant powiatowy policji w Garwolinie mł. insp. Dariusz Król, I zastępca komendanta powiatowego policji w Garwolinie kom. Dariusz Rogala, naczelnik Wydziału Kryminalnego asp. szt. Jarosław Mąkowski oraz kapelan garwolińskich policjantów ksiądz prałat Jerzy Kalinka.

REKLAMA:


Mł. insp. Dariusz Król podkreślał, jak ważna jest modernizacja policyjnego sprzętu i jaki wpływ ma to na jego niezawodność w codziennej eksploatacji. - Po naszych drogach jeździ już kilka samochodów współfinansowanych przez powiat. Traktujemy to jako inwestycję w bezpieczeństwo mieszkańców. Każdy taki wkład jest dla nas nieocenionym wsparciem i dowodem na zrozumienie naszych potrzeb, za które serdecznie dziękuję. Dziś w policji nowoczesne samochody to niezbędne narzędzie pracy. Szybki transport jest konieczny, by sprawniej reagować na potrzeby społeczeństwa – mówił.

Starosta garwoliński Mirosław Walicki zaznaczył, że samorząd powiatu zawsze chętnie udziela wsparcia miejscowej komendzie, a członkowie rady powiatu ze zrozumieniem i przychylnością podchodzą do wniosków o dofinansowanie policyjnych działań. Starosta docenił codzienną służbę funkcjonariuszy, za którą podziękował komendantowi. Zapewnił również o gotowości do udzielania dalszej pomocy w realizacji wspólnych zadań policji i samorządu, takich jak zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom.

Przekazane samochody w codziennej służbie będą użytkowane przez funkcjonariuszy pionu kryminalnego garwolińskiej komendy.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 4

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.