Wiadomości z Garwolina

Z blisko 3 promilami jechał na feldze

Dodano:
garwolin - Z blisko 3 promilami jechał na feldze

2,75 promila alkoholu miał kierowca mercedesa, który został zatrzymany dzięki zdecydowanej reakcji i obywatelskiej postawie innego kierowcy. 55-latek jechał na samej feldze i stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Zatrzymanemu grozi do 2 lat więzienia.


Wczoraj przed godziną 16.00 dyżurny garwolińskiej komendy otrzymał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy w Górznie na ulicy Jana Pawła II. Zgłaszający jechał od Żelechowa za mercedesem, który poruszał się na samej feldze, a mimo to kontynuował jazdę. W dodatku manewry, które wykonywał wskazywały, że może być pod działaniem alkoholu. Dlatego przy nadarzającej się okazji zgłaszający zatrzymał kierowcę, a następnie powiadomił policję. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że w jego organizmie znajduje się ponad 2,5 promila.

Wkrótce 55-letni kierowca mercedesa usłyszy zarzuty. Przestępstwo, które popełnił, zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo grozi mu wysoka kara grzywny i co najmniej kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

REKLAMA:


- Postawa osoby, która nie pozostała obojętna i zareagowała na niebezpieczną sytuację, zasługuje na podziw i uznanie. Prawidłowa reakcja zgłaszającego zapobiegła tragedii, którą mógł spowodować pijany kierowca, poruszający się drogami powiatu garwolińskiego. Pamiętajmy, że ujęcie obywatelskie to przywilej wynikający z treści art. 243 kodeksu postępowania karnego. Sprawcę można ująć zarówno na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu. Następnie taką osobę należy przekazać Policji
– mówi mł. asp. Małgorzata Pychner z KPP w Garwolinie.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, dzwoniąc na numer 112, nawet anonimowo może powiadomić najbliższą jednostkę policji o niepokojącym zdarzeniu.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Pytanie (, #IP 838764d03d) Odpowiedz

Jaki czas zajęła donosicielowi jazda za obserwowanym samochodem,który jechał na samej feldze? i drugie pytanie : czy auto może jechać na jednej feldze,toż to równowagi nie zachowa...

uczeń z Żelechowa (, #IP 44d4d9861c) Odpowiedz

i teraz przez sygnalistę gościu będzie miał nieprzyjemności. spokojnie dojechał, kupił oponę i byłoby gites. ale nie trzeba donosić. pilnujcie ludzie swoich spraw a nie wracacie się w życie innych.