Wiadomości z Garwolina

OSP w Uninie otrzymała nowy sprzęt

Dodano:
garwolin - OSP w Uninie otrzymała nowy sprzęt

10 listopada 2021 r. w Urzędzie Gminy Górzno odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu ratowniczego zakupionego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Uninie. W przekazaniu sprzętu na ręce druhów OSP Unin uczestniczyli wójt gminy Waldemar Sabak oraz w imieniu marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika - dyrektor delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Siedlcach Magdalena Sałata.

Urząd Marszałkowski co roku przekazuje samorządom dotacje celowe na zakup doposażenia dla OSP, które pozwalają zakupić dla jednostek OSP środki ochrony indywidualnej strażaków oraz sprzętu ratowniczego, niezbędnego do udzielenia pierwszej pomocy.
Dzięki pozyskanej dotacji zakupiono: motopompę pływającą, motopompę szlamową, wentylator oddymiający, drabinę słupkową, kombinezon na osy i szerszenie, rękawice ochronne, rozdzielacz kulowy, węże tłoczone.
Całkowita wartość wyposażenia to 39 995 złotych. Dofinansowanie ze środków Urzędu Marszałkowskiego wynosiło 50%.

REKLAMA:


Wójt Waldemar Sabak złożył serdeczne podziękowania dla marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika oraz zzłonka Zarządu Województwa Mazowieckiego Janiny Ewy Orzełowskiej, na ręce przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego Magdaleny Sałaty za zrozumienie potrzeb i wspieranie działań Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Górzno.

Przekazany sprzęt z pewnością przyczyni się do gotowości bojowej jednostki OSP w Uninie zwiększając jakość realizowanych przez nią zadań, a także podniesie poziom bezpieczeństwa mieszkańców gminy Górzno, jak również powiatu garwolińskiego.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.