czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Był pijany, miał sądowy zakaz, był poszukiwany i wjechał w bariery

Dodano:
garwolin - Był pijany, miał sądowy zakaz, był poszukiwany i wjechał w bariery

Policjanci z garwolińskiej drogówki zatrzymali kierowcę nissana, który miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. To nie jedyny problem 41-latka. Mężczyzna uderzył w bariery ochronne, uszkadzając zarówno infrastrukturę drogową, jak i sam pojazd. Okazało się też, że kierował samochodem pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów i był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek, po godzinie 19, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie odebrał zgłoszenie, że trasą S17 w kierunku Warszawy porusza się nissan, którego kierowca jedzie całą szerokością drogi i nie trzyma się swojego pasa. Na dodatek uderzył w bariery energochłonne i uszkodził swój pojazd, a mimo to kontynuował jazdę. Kiedy zjechał na parking w Mrokowie, świadkowie uniemożliwili mu ucieczkę. Na miejscu policjanci z garwolińskiej drogówki ustalili, że kierowcą nissana był 41-latek z powiatu średzkiego w województwie dolnośląskim. Okazało się, że jest on nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. W trakcie weryfikacji w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że posiadał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów, orzeczony przez sąd. 41-latek był też poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu przez organy wymiaru sprawiedliwości w Hamburgu.

REKLAMA:


Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dziwne zachowanie kierowcy na drodze może świadczyć o tym, że jest on pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. W takim wypadku niezwłocznie powiadom Policję. Zadzwoń pod numer 112.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

OCH (, #IP 26f8aab57a) Odpowiedz

do kompletu jeszcze pewnie z Pis :)

Gdyby.. (, #IP a222644bbd) Odpowiedz

Gdyby z PiS to nikt by o tym nie wiedział.

nie ten z PLATFORMY (, #IP 189deb9f88) Odpowiedz