Wiadomości z Garwolina

Niższe podatki na energię, gaz i paliwo

Dodano:
garwolin - Niższe podatki na energię, gaz i paliwo

Bardzo dobrą informację przekazał dziś premier Mateusz Morawiecki. Rząd obniży podatki na energię, gaz i paliwo. Wygląda na to, że rządzący posłuchali opinii publicznej, która nie chce już kolejnych bonów (zwanych prześmiewczo przez ekonomistów kartkami).


Mateusz Morawiecki na dzisiejszej konferencji prasowej zapowiedział, że w ramach tzw. ‘’Tarczy Antyinflacyjnej’’ zostanie wprowadzona obniżka podatku VAT na gaz ziemny z poziomy 23 proc. na poziom 8 proc. Od 20 grudnia zostanie wprowadzona na 5 miesięcy obniżka cen paliw poprzez m.in. obniżenie akcyzy do minimalnego poziomu dopuszczalnego w UE. –  od 1 styczna 2022 r. do 31 maja 2022 r., też na pięć miesięcy, paliwa zostaną zwolnione z podatku od sprzedaży detalicznej. I także wdrożymy rozwiązania dotyczące opłaty emisyjnej. Zwolnimy z opłaty emisyjnej, także na pięć miesięcy – powiedział.– Aby złagodzić, zamortyzować, zbuforować ten wzrost inflacji robimy to, co w naszych rękach, w naszej mocy, żeby ludziom łatwiej byłoby przejść przez ten okres najbliższych miesięcy, może nawet paru kwartałów. Prezentujemy pierwszą serię działań, która mam nadzieję, że zamortyzuje to uderzenie inflacyjne. Jak trzeba będzie, w przyszłości w kolejnych kwartałach podejmiemy kolejne działania – przekonywał Mateusz Morawiecki.


Premier zapowiedział, że będzie występował na forum UE o dodatkowe instrumenty, które będą mogły zamortyzować wzrost cen. – Będziemy blokować te działania, które mogą doprowadzić do dalszej zwyżki energii elektrycznej – podsumował premier.


Takie rozwiązania zwracają ludziom godność. Wszelkie bony, kartki powodują, że ludzie stają się bardziej zależni od państwa. Zresztą z realizacją takich bonów wcale nie jest łatwo. Wie o tym każdy kto czekał z bonem w w długiej kolejce do parku rozrywki. Dzięki obniżkom podatków Polacy mając więcej pieniędzy w kieszeni i sami zdecydują na co je wydadzą.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Rolonik z PiS (, #IP db30a94cb9) Odpowiedz

Brawo, brawo, jeszcze raz brawo. Rząd PiS to najlepsze co mogło się przydarzyć Polsce po II wojnie światowej. Czas teraz na odważne decyzje w sprawie Polexitu. Trzymam kciuki

bedok z grajdoła (, #IP 1d7cc484a6) Odpowiedz

nie wiem co bierzesz ale zaczynam zazdrościć daj adres delera

Jasio (, #IP a9522364f4) Odpowiedz

To obniżka Vat na energię tylko do końca marca 2022 roku? A co później? Obecna podwyżka opłat za energię od 1 kwietnia 2022 roku zostanie wycofana? Przecież, jak mówi p. Gapiński pieniędzy mamy nieprzebrane ilości !! To w czym problem żeby obniżyć VAT na czas nieokreślony.

Inflacja (, #IP 1e9507652b) Odpowiedz

Tylko że winą PISu są tak duże ceny w sklepach... Ta drożyzna jest przez was panie morawiecki

Wyborca PiS. (, #IP c161822aa8) Odpowiedz

Brawo, brawo, jeszcze raz brawo. Rządy PiS to najlepsze co mogło się Polsce przydarzyć po II-giej wojnie światowej.

🐖 (, #IP cdd42370b3) Odpowiedz

Dureń