Babik grudzień 2021

Wiadomości z Garwolina

Jawna segregacja staje się faktem. Godziny policyjne dla niezaszczepionych

Dodano:
garwolin - Jawna segregacja staje się faktem. Godziny policyjne dla niezaszczepionych

“Wolne państwo musi przygotować się do segregacji.” “Dotychczasowe zasady już nie wystarczają, konieczne są nowe bariery,” “Dostęp tylko dla zaszczepionych i rekonwalescentów.” To tylko niektóre z cytatów wyjętych z ust polityków, samorządowców i przedstawicieli rad medycznych. Czy to samo czeka i nas?

Za zachodnią granicą mówi się wprost o segregacji. Nie jest to już temat tabu. - Musimy segregować i omówię to ponownie w tym tygodniu z moimi kolegami w klinikach - powiedział Erik Bodendieck, prezes Krajowej Izby Lekarskiej w Saksonii.Co to oznacza? Jak podają niemieckie media, ze względu na ograniczone zasoby, lekarze muszą zdecydować, komu pomóc w pierwszej kolejności.

Przewija się również hasło “segregacji prewencyjnej” to znaczy utrzymywanie wolnych łóżek. Bodendieck zaznaczył, że Saksonia, gdzie sytuacja pod względem liczby zakażeń wygląda fatalnie, jest uzależniona od pomocy innych krajów związkowych w Niemczech. Powiedział również, że to właśnie niezaszczepieni mogą nie przetrwać choroby w porównaniu do osób zaszczepionych. - Wolne państwo musi przygotować się do segregacji - zasugerował.

REKLAMA:


Premier Saksonii Michael Kretschmer stwierdził nawet, że beznadziejnej sytuacji w tej części Niemiec winni są niezaszczepieni. Według niego dotychczasowe zasady, jakie obowiązują na całym świecie, są już niewystarczające.

- Potrzebujemy innego zestawu narzędzi. Dotychczasowe zasady już nie wystarczają, konieczne są nowe bariery. Prawdziwym powodem trudnej sytuacji jest niski wskaźnik szczepień - powiedział Kretschmer.

I tak od 22 listopada obowiązują tam nowe przepisy.

Oto kilka najważniejszych: szczepieni i rekonwalescenci są zwolnieni z ograniczeń kontaktowych, wszyscy do 16 roku życia są również zwolnieni z ograniczeń, nie ma ogólnego zamknięcia przedszkoli i szkół, obowiązek szkolny jest zawieszony, handel detaliczny pozostanie otwarty, ale z regulacjami 2G, gastronomia pozostaje otwarta z regulacją 2G i maksymalnie do godziny 20, nie będzie jarmarków bożonarodzeniowych, osoby nieszczepione podlegają godzinie policyjnej od godziny 22 do 6 rano w hrabstwie Saksonia, jeśli przypadki zachorowania przekroczą 1000.

Najwięcej kontrowersji, z oczywistych względów, budzi godzina policyjna dla niezaszczepionych. Wielu ekspertów uważa, że to ogromny błąd. Władza pozostaje jednak nieugięta.Przepisy obowiązują do 12 grudnia.

 - Kontakty i ruchy mieszkańców mają być znacznie zredukowane - powiedział wicepremier Wolfram Günther.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

OtwieraMy (, #IP 8f7589a458) Odpowiedz

Jak ja cieszę się, że żyje w wolnej Polsce o którą walczyli dziadkowie i chroni mnie konstytucją! Mogę sobie sam decydować czy przyjmować jakieś preparaty chemiczne, za które producent nie bierze odpowiedzialności, czy jednak nie ryzykować?! Mogę sobie spokojnie wyjść na dwór, pójść do sklepu wiedząc, że nikt nie ma prawa mnie za to zamknąć, ani spałować, jestem równo traktowany jak ten zaszczepiony!

abc (, #IP b7c44731f5) Odpowiedz

Mam nadzieję, że jak zachorujesz, to będziesz się leczył na swój kaszt. Wszak jesteś wolnym człowiekiem

bardzo dobrze (, #IP 4a3e6bf43e) Odpowiedz

NIEZASZCZEPIENI SĄ ZAGROŻENIEM DLA SPOŁECZEŃSTWA. Jak ktoś nie chce się szczepić niech nie zagraża innym i sieci w domu. Koniec i kropka.

Stop segregacji! (, #IP 8f7589a458) Odpowiedz

Ty jesteś jeszcze większym zagrożeniem, bo nie potrafisz sam/a myśleć tylko robi za Ciebie to propaganda jaka co dzień serwowana jest w telewizji, radiu i internecie! Włącz myślenie! Przecież szczepionki Cię chronią to nie bój się niezaszczepionych! Aha i szykuj rękę na kolejne dawki bo certyfikat jest ważny tylko rok!

zaraza (, #IP c705a50472) Odpowiedz

Nowe dane: pol roku

Nicola (, #IP c161822aa8) Odpowiedz

hej, garwolanki i garwolacy. nie bójcie się wirusa on ponoć nie jest groźny. a jak zachorujecie to skontaktujcie się z posłem Mejzą. On oferuje skuteczne terapie w dobrej cenie. A ponieważ poseł jest blisko związany z PiS to politycznie też wam będzie odpowiadał.

Artykuł (, #IP 62ff5cb99c) Odpowiedz

Miejmy tylko nadzieję że u nas pójdą po rozum do głowy i też takie coś wprowadzą.

A ja (, #IP cb961e09b7) Odpowiedz

Mam nadzieję, że dokładnie odwrotnie i nieodpowiedzialni niezaszczepieni będą mieli wreszcie jakieś kłopoty... Bo przez nich my wszyscy mamy

(, #IP e0420c5ad6) Odpowiedz

szkoda mi ciebie, covid działa nie tylko na płuca

Stop segregacji! (, #IP 8f7589a458) Odpowiedz

Przypominam, że szczepienia są dobrowolne! Czego się boisz jak przyjęłaś/ przyjąłeś szpryce? Telewizja mózg wyprała do reszty?!

Polska jest jedna - apel do Prezydenta (, #IP 9515e7c54d) Odpowiedz

https://polskajestjedna.com.pl/podpisz-apel/