Garwolin Sport

Niebawem przetarg na obiekty sportowe obok Szkoły Podstawowej w Michałówce

Dodano:
garwolin - Niebawem przetarg na obiekty sportowe obok Szkoły Podstawowej w Michałówce

Gmina Garwolin w grudniu lub styczniu ogłosi przetarg na rozbudowę bazy sportowej przy Szkole Podstawowej w Michałówce. W ramach inwestycji powstanie m.in. boisko wielofunkcyjne i boisko do piłki nożnej. Całość inwestycji zostanie oświetlona.

Samorząd gminy Garwolin aktywnie zabiegał o środki na modernizację obiektów sportowych przy Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Michałówce. Gmina pozyskała milion zł dotacji z Ministerstwa Sportu, 200 tys. z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, a milion dołoży z własnych środków. Zadanie ma być wykonane w całości w 2022r.

Powierzchnia działki objętej projektem wynosi ponad 18 tys. metrów kwadratowych. Boisko do piłki nożnej będzie miało 1860m2, a boisko wielofunkcyjne prawie 1000m2, siłownia zewnętrzna będzie zajmowała 179m2. Oprócz tego uczniowie będą mieli do dyspozycji: bieżnię dwutorową, skocznię do skoku w dal zakończona piaskownicą, szutrową siłownię zewnętrzną i tereny zielone, na których znajdą się ławeczki by można było chwilę odpocząć.

REKLAMA:


- Dzieci będą mogły bezpiecznie przebywać na zajęciach i program odnośnie swojej tężyzny fizycznej bezpiecznie realizować. W tej chwili są tam płyty betonowe i trochę asfaltu. Boisko jest nierówne i chcemy to zmienić, żeby ta szkoła była taką szkołą z prawdziwego zdarzenia, szczególnie, że tamte rejony się bardzo silnie rozwijają, dzieci przebywa i w przedszkolu i w szkole - mówił nam w maju 2021r. Marcin Kołodziejczyk.

Dziś włodarz liczy na szybkie podpisanie umowy na dofinansowanie obiektu z Ministerstwem Sportu. Od razu po podpisaniu umowy zostanie ogłoszony przetarg. Ma to nastąpić jeszcze w tym roku lub w styczniu 2022r.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.