KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Garwolin Sport

Zimowe bieganie pod znakiem Mikołajowej czapki

Dodano:
garwolin - Zimowe bieganie pod znakiem Mikołajowej czapki

Była typowa zimowa aura, dużo radości i oczywiście Święty Mikołaj z workiem prezentów. Ponad 100 osób wzięło udział w niedzielnym Biegu Mikołajkowym organizowanym przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Stowarzyszenie Truchtacz.pl. Na mecie na każdego czekał wyjątkowy medal.

Nie ma złej pogody do biegania – udowodnili to zawodnicy niedzielnego wydarzenia. Niska temperatura i sypiący z nieba śnieg, choć magiczny, nie pomagał. Mimo to na starcie tegorocznego Biegu Mikołajkowego pojawiło się 110 biegaczy. Ponad połowa z nich to najmłodsi amatorzy tego sportu – o miejsca na podium walczyły nawet przedszkolaki.

Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali 4 trasy biegowe o dystansach dostosowanych do wieku i możliwości zawodników. Dorośli tradycyjnie rywalizowali na dystansie 5 km.

Uczestnicy biegu z numerem startowym otrzymali także biało-czerwoną czapkę. Na mecie natomiast na wszystkich czekały wyjątkowe medale, a najmłodszych Mikołaj obdarowywał słodyczami.

W biegu dla dorosłych zwyciężył Łukasz Zalewski. Drugi na mecie był Daniel Marciniak, a trzeci – Daniel Sierański. Wśród pań triumfowała Iwona Oleksiak, przed Agatą Szaniawską i Justyną Kalińską.

W kategorii 50+ pierwsze miejsce zdobył Sławomir Szostak. Na drugim miejscu uplasował się Jacek Górzkowski, a trzeci był Paweł Jasiński.

REKLAMA:


O miejsca na mecie mocno walczyli najmłodsi zawodnicy. W grupie przedszkolaków na podium stanęli: Antonina Baczewska (I miejsce), Irena Pałyska (II miejsce), Alicja Masny i Alicja Kucharska (III miejsce) oraz Bartosz Kotlarski (I miejsce), Borys Kostyra (II miejsce), Mikołaj Krupop i Julian Żurawek (III miejsce).

W kategorii D2 laureatami zostali: Lidia Czarnecka (I miejsce), Zuzanna Turek (II miejsce), Pola Zielińska (III miejsce), Jakub Oleksiak (I miejsce), Dawid Metera (II miejsce) i Borys Bogusz (III miejsce), a w kategorii D3 – Tosia Masny (I miejsce), Maria Jończyk (II miejsce), Alicja Czarnecka (III miejsce), Mateusz Kołnierzak (I miejsce), Kuba Pawlak (II miejsce) i Bartosz Stoń (III miejsce).

W najstarszej kategorii wiekowej w biegach dla dzieci i młodzieży najlepsi byli: Karolina Kałaska (I miejsce), Marta Latuszek (II miejsce), Alicja Kapczyńska (III miejsce), Szymon Kołnierzak (I miejsce), Adrian Rudzki (II miejsce) i Daniel Szablewski (III miejsce).

Laureaci biegów stanęli na podium i otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Organizatorami Biegu Mikołajkowego byli Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Stowarzyszenie Truchtacz.pl, a partnerami wydarzenia Miasto Garwolin i Powiat Garwoliński.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 184

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.