Garwolin Sport

Jonak Jagoda dwukrotnie w Finale B Mistrzostw Polski w Pływaniu!

Dodano:
garwolin - Jonak Jagoda dwukrotnie w Finale B Mistrzostw Polski w Pływaniu!

Pływalnia Aqua Lublin była gospodarzem Zimowych Mistrzostw Polski w Pływaiu Juniorów 15 lat. W stolicy województwa lubelskiego wystartowało 412 zawodników z 124 klubów w tym 4 - osobowa reprezentacja UKS Delfin Garwolin.


Kadrę utworzyli: Jonak Jagoda, Karczmarczyk Julia, Grzegrzółka  i Więckowski Piotr. Już pierwszy dzień zawodów przyniósł wielki niespotykany jak do tej pory sukces dla Garwolina jakim jest awans do Finału B na Mistrzostwach Polski.

Dokonała tego Jonak Jagoda w rywalizacji na 400m stylem zmiennym wchodząc do Finału z 19 miejsca z czasem 5:38:77 (rekord Seniorek powiatu garwolińskiego). Niestety w Finale mimo poprawionego czasu z eliminacji (5:36:00) Jagoda popełniła błąd podczas nawrotu w stylu grzbietowym i dostała dyskwalifikację (byłaby 18).
Tego samego dnia rekord powiatu garwolińskiego w kategorii 15 latków ustanowił Tomek w rywalizacji na 50m stylem dowolnym (26:29 – uzyskał  normę na II klasę mistrzowska). Swój rekord powiatu w kategorii 15 -latek  poprawiła również Julia w rywalizacji na 200m stylem grzbietowym (2:37:26). Drugiego dnia zawodów zawodnicy z Garwolina nie przedarli się przez eliminacje ale bardzo dobry wynik uzyskał Tomek, ustanawiając kolejny swój rekord powiatu w kategorii Juniorów 15 – letnich, tym razem w rywalizacji na 100m stylem klasycznym, dopływając z  czasem 1:14:94, jak również Julia, która w rywalizacji na 50m stylem grzbietowym (33:94) uzyskała normę na II klasę mistrzowską.

REKLAMA:


Ostatniego dnia zawodów znów głośno zrobiło się o Jagodzie, która w eliminacjach na 200m stylem motylkowym uzyskując czas 2:47:51 (rekord powiatu w kategorii seniorek), zajęła 21 miejsce, stając się zawodniczką rezerwową Finału B. Po wycofaniu jednej z zawodniczek, podopieczna trenera Wojciecha Mianowskiego uzyskała prawo płynięcia popołudniu  w Finale B po raz drugi na tych Mistrzostwach. W Finale nie udało się poprawić czasu z porannych eliminacji, ale ostatecznie została sklasyfikowana na 18 miejscu. Oprócz dobrego występu Jagody trzeciego dnia, należy jeszcze zwrócić uwagę, że ostatni dzień Mistrzostw przyniósł jeszcze dwa rekordy powiatu w kategorii 15 latków, których autorem był Tomek (100m dowolny – 58:65 – norma na II klasę mistrzowską oraz 100m zmienny – 1:08:14) oraz jeden w kategorii Seniorek, której to autorką została Julia w rywalizacji na 100m stylem grzbietowym (1:12:29).
Warto jeszcze dodać, że oprócz wymienionego ostatniego rekordu Julia dołożyła jeszcze swój nowy rekord życiowy na 100m stylem zmiennym, a wszystkie swoje starty (5) z rekordami życiowymi zakończył Piotrek. - Mistrzostwa uznaję za bardzo udane, głównie ze względu na awans Jagody do Finału B i to dwukrotny. Pragnę podkreślić, że nikomu do tej pory nigdy nie udało się wejść do Finału na Mistrzostwach Polski. Ale oprócz Jagody, naprawdę pozostali również spisali się rewelacyjnie, czego dowodem są bite przez nich rekordy Naszego powiatu, czy to w kategorii juniorów czy Seniorów. Na zakończenie – Mamy Finał B w Garwolinie, niech to będzie zachęta dla wszystkich trenujących…Da się! - komentuje trener Wojciech Mianowski.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 3

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.