KurierGarwoliński.pl

Garwolin Sport

Piłkarski weekend na boiskach Ekstraklasy!

Dodano:
garwolin - Piłkarski weekend na boiskach Ekstraklasy!

Runda jesienna na boiskach Ekstraklasy nieubłaganie zbliża się ku końcowi. Już wkrótce piłkarze udadzą się na zimową przerwę, jednak zanim to nastąpi, do rozegrania pozostało jeszcze kilka spotkań. Jak w najbliższą niedzielę zaprezentują się piłkarze Legii Warszawa oraz Radomiaka Radom?


Legia Warszawa – przełamanie złej passy?

Należy przyznać, że Wojskowi nie są w najlepszej formie, a tegoroczny sezon Ekstraklasy jest daleki od oczekiwań ich kibiców. Praktycznie co roku drużyna Legii Warszawa mogła liczyć na zwycięstwo w rozgrywkach. Wyjątkiem był moment, w którym to Piast Gliwice sięgnął po tytuł Mistrza Polski i przegonił wtedy niepokonaną Legię. Nie ma co się dziwić, że to właśnie ta drużyna jeszcze przed startem sezonu była wyraźnym faworytem do zdobycia mistrzowskiego tytułu w trwającym właśnie sezonie.

Jednak jak się okazało, forma Legii odbiega od oczekiwań zakładów bukmacherskich, a już na pewno od jej kibiców. Nikt nie potrafi odpowiedzieć sobie na pytanie, co stało się z nieugiętą Legią Warszawa? Wojskowi po rozegraniu 16 meczów niestety znajdują się w strefie spadkowej. Posiadają na swoim koncie zaledwie 12 punktów. Kryzys tego zespołu jest niezaprzeczalny, a wielu miłośników piłki nożnej uważa, że jest on zdecydowanie największym, jaki mieli okazję obserwować na polskich boiskach w ciągu kilkudziesięciu lat.

Legia w obecnym sezonie ma już trzeciego trenera. Po zmaganiach Czesława Michniewicza oraz Marka Gołębiewskiego nadszedł czas na objęcie sterów przez Aleksandra Vukovica. Ostatni z trenerów jest związany kontraktem do czasu zakończenia obecnej kampanii, co wskazuje na to, że zimowe okienko transferowe nie zostanie objęte przez wyczekiwanego Marka Papszuna.  

Radomiak Radom - czy ma szanse wygrać
To zespół, który na samym początku rozgrywek został skazany na walkę o utrzymanie. Oczywiście taką decyzję ogłosili analitycy zakładów bukmacherskich po przeprowadzeniu szczegółowego przeglądu formy poszczególnych zawodników, statystyk oraz wykonaniu ostatecznej analizy końcowej. Jednak warto podkreślić, że Radomiak zaskoczył ekstraklasowych fanów. Można ośmielić się o napisanie, że przekroczył wszelkie oczekiwania jesiennej rundy.

Radomiak Radom to drużyna, która na swoim koncie ma aktualnie aż 31 wywalczonych punktów! Nie przesadzimy, jeśli napiszemy, że ma ona duże szanse na walkę o mistrzostwo oraz europejskie puchary. Zwłaszcza kiedy przypomnimy sobie sytuację odpalenia z kwitkiem lidera, który grał na swoim obiekcie. Radomiak jest niepokonany od ostatnich 9 meczów. Po zaprezentowaniu takich statystyk nie ma się co dziwić, że piłkarze z Radomia nie muszą obawiać się niczego przy ulicy Łazienkowskiej.

Zakłady bukmacherskie nie mają łatwego zadania. Legia Warszawa co prawda przegrywa mecz za meczem, jednak na swoim obiekcie nie ma sobie równych. Z kolei Radomiak nie przegrał od 9 meczów i ma aż 6 zwycięstw z rzędu na swoim koncie. Analitycy nieśmiało wskazują tu na wygraną Legii i ostatecznie to ona jest faworytem nadchodzącego spotkania.

Pełna oferta wydarzeń, analizy meczowe oraz statystyki dostępne są na stronie takiej jak www.pzbuk.pl.

Więcej informacji dotyczących sportu w naszym regionie znajdziesz tutaj -> https://kuriergarwolinski.pl/sport/


Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku