KurierGarwoliński.pl

Garwolin Sport

Ostatnia kolejka Ekstraklasy przed przerwą - zapowiedź!

Dodano:
garwolin - Ostatnia kolejka Ekstraklasy przed przerwą - zapowiedź!

Wielkimi krokami zbliża się zakończenie rundy jesiennej na boiskach Ekstraklasy. Przed nami już ostatni weekend, w którym piłkarze wyjdą na ligowe boiska, a następnie długa zimowa przerwa. Czego można się spodziewać po ostatnich meczach w tym roku?


Raków Częstochowa

Po znakomitej postawie Rakowa Częstochowa w poprzednim sezonie, zakłady bukmacherskie spodziewały się walki tego zespołu o mistrzostwo Polski. Można powiedzieć, że piłkarze Marka Papszuna wywiązali się z zakładanych celów, ponieważ aktualnie tracą tylko sześć punktów do lidera, ale mają jeden mecz zaległy.

W ostatnim meczu ligowym Raków wygrał na swoim boisku 1:0 z Piastem Gliwice. Trzeba przyznać, że było to wyrównane spotkanie, które mogło się potoczyć w obie strony. Wygrana była bardzo potrzebna piłkarzom Marka Papszuna, szczególnie po tym, co wydarzyło się tydzień wcześniej w Gdańsku.

W kolejnym spotkaniu piłkarze Rakowa Częstochowa zmierzą się na swoim boisku z Jagiellonią Białystok. Na papierze może się wydawać, że faworyt tej rywalizacji jest tylko jeden. Jednak należy pamiętać, że Jagiellonia Białystok w ostatnim czasie potrafiła pokonać Lechię Gdańsk na Stadionie Energa, a tej sztuki nie dokonali właśnie Krzyżowcy.

Raków w ostatnim czasie całkiem nieźle prezentuje się na swoim boisku. Podopieczni Marka Papszuna wygrali w 2 kolejnych meczach i nie stracili w nich nawet jednego gola. Korzystnie wyglądają również statystyki tego zespołu w meczach domowych z Jagiellonią. Raków ma na koncie 2 zwycięstwa z rzędu z wynikiem btts. Ostatni triumf ekipy przyjezdnej miał miejsce w 2003 roku.

Zwycięstwo w tej rywalizacji będzie dla piłkarzy Rakowa Częstochowa kluczowe, ponieważ dzięki niemu mogą zapewnić sobie oni przerwę zimową na ligowym podium. Bodźcem dla zawodników powinna być również informacja, że Marek Papszun zostanie w klubie do końca tego sezonu. Nie bez przyczyny okres najgorszych wyników tego zespołu przypadł na czas doniesień medialnych o możliwym przejściu tego szkoleniowca do Legii Warszawa.

Jagiellonia Białystok w obecnej Kampanii jest jedną z najgorszych drużyn wyjazdowych w Ekstraklasie. Podopieczni Ireneusza Mamrota przełamali się jednak w poprzednim tygodniu podczas rywalizacji z Lechią Gdańsk. Zwycięstwo tego zespołu na Stadionie Energa było jednym z największych zaskoczeń poprzedniej serii gier, zwłaszcza że Gdańszczanie byli wcześniej niepokonani na swoim obiekcie.


Raków Częstochowa – statystyki:


    • Raków Częstochowa wygrał w 2 ostatnich meczach domowych.
    • Częstochowianie nie stracili gola w 2 ostatnich meczach na swoim obiekcie.
    • 4 ostatnie mecze domowe tego zespołu nie zakończyły się wynikiem btts.
    • Raków wygrał w 2 ostatnich meczach domowych z Jagiellonią.
    • W 2 ostatnich rywalizacjach pomiędzy tymi zespołami na obiekcie Rakowa skończyło się wynikiem btts.


Zakłady bukmacherskie na Raków vs Jagiellonia?
W opinii Superbet Zakłady Bukmacherskie zdecydowanym faworytem tego meczu są piłkarze Rakowa Częstochowa. Trzeba jednak pamiętać, że analitycy mieli podobne przeczucia przed meczem Lechii Gdańsk z Jagiellonią, a jak się skończyło – wszyscy wiemy.

Statystyki wskazują, że w 2 ostatnich meczach pomiędzy tymi zespołami na obiekcie Rakowa padł wynik btts. Może wydawać się, że typ na bramkę z obu stron w tym meczu będzie dobrym określeniem, ponieważ taki rezultat zanotowała Jagiellonia w 4 z poprzednich 5 meczów ligowych. Rezultat oraz analiza z wynikiem btts jest oczywiście dostępna w ofercie zakładów bukmacherskich Superbet. Jednak można odnaleźć ją również na innych stronach związanych z obstawianiem meczów.

Piast Gliwice vs Stal Mielec
Okazji na wywalczenie 3 punktów w ostatniej kolejce poszukają również zawodnicy Piasta Gliwice i Stali Mielec. Podopieczni Waldemara Fornalika w ostatnim meczu ligowym przegrali na wyjeździe z Rakowem Częstochowa, o czym wspomniałem już wcześniej. Stal Mielec przystąpi do tej rywalizacji po serii 2 kolejnych zwycięstw. Trzeba przyznać, że zeszłoroczny beniaminek doskonale spisuje się w obecnej kampanii. Tego samego nie można powiedzieć o piłkarzach z Gliwic.

Na ten moment Piast zajmuje dopiero 12. pozycję w tabeli i po 17 rozegranych meczach ma zaledwie 21 punktów na koncie. Z pewnością nie taki scenariusz wyobrażali sobie piłkarze Waldemara Fornalika na rundę jesienną. Celem tego zespołu miała być walka o europejskie puchary, a tymczasem wiele wskazuje na to, że zimą będą musieli pracować nad walką o utrzymanie.

Stal Mielec ma już stosunkowo bezpieczną sytuację, ponieważ po 18 rozegranych meczach ta drużyna ma 27 punktów na koncie. Przed rozpoczęciem sezonu celem tego zespołu było utrzymanie i musieliby się naprawdę mocno postarać w nowej rundzie, aby nie wywiązać się z tego zadania. Wystarczy przypomnieć, że piłkarze Stali Mielec przegrali tylko jeden z ostatnich 11 meczów ligowych. Takie statystyki wskazują, że wcale nie będzie to spacerek dla piłkarzy Piasta Gliwice.


Piast Gliwice – statystyki:

    • Piast Gliwice wygrał 3 z ostatnich 4 meczów na swoim obiekcie.
    • Gliwiczanie nie zachowali czystego konta w 3 ostatnich meczach domowych.
    • Piast strzelił przynajmniej jedną bramkę w 4 z ostatnich 5 meczów na swoim boisku.
    • Gliwiczanie wygrali ostatnie spotkanie domowe ze Stalą Mielec.
    • Piast przegrał 3 z ostatnich 4 rywalizacji ligowych.


Zakłady bukmacherskie na mecz Piast vs Stal?
Faworytem tego spotkania dla zakładów bukmacherskich jest ekipa Piasta Gliwice. Podopieczni Waldemara Fornalika wygrali w 3 z 4 ostatnich meczów domowych, jednak nie można zapominać o porażkach tego zespołu z Wartą Poznań czy Cracovią.

Stal Mielec w ostatnim czasie doskonale prezentuje się w meczach ligowych. Piłkarze z Podkarpacia przegrali tylko jeden z 11 ostatnich meczów w Ekstraklasie. Mowa tutaj o wyjazdowej potyczce we Wrocławiu ze Śląskiem.

Co warto przeanalizować w tym spotkaniu? Być może warto głębiej poszukać rezultatów w ofercie zakładów bukmacherskich. Propozycje przygotowane w kursach głównych nie oddają tego, co rzeczywiście dzieje się w rozgrywkach, natomiast dość prawdopodobnie może wyglądać linia na +2,5 gola. Takim właśnie wynikiem zakończyły się 2 ostatnie mecze wyjazdowe z udziałem Stali Mielec, a także 2 z 3 poprzednich spotkań domowych Piasta.

Więcej lokalnych informacji sportowych znajdziesz tutaj -> https://kuriergarwolinski.pl/sport/


Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

Artykuł sponsorowany