KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Rozrywka | Kultura Garwolin

Orszak Trzech Króli 2022

Dodano:
garwolin - Orszak Trzech Króli 2022

W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Po nabożeństwie o godzinie 11.30 barwny korowód wyruszy ulicami Garwolina od kościoła pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie aż do kościoła pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie.


‘’Tego dnia w kościele poświęcimy kadzidło i kredę, które tradycyjnie przygotowują Siostry Loretanki. Datki składane przy tej okazji przeznaczone będą na potrzeby Zgromadzenia. W Uroczystość Objawienia Pańskiego Msze św. wg porządku niedzielnego. Na mszy św. sprawowanej o godz. 11.30 kolędować będzie Orkiestra Dęta OSP Garwolin. Po mszy św. sprawowanej o godz. 11.30 wyruszymy z Orszakiem Trzech Króli do kolegiaty. Zapraszamy wszystkich do radosnego udziału w orszaku. Przygotujmy odpowiednie stroje postaci z jasełek, bądź peleryny koloru czerwonego.
Taca z Uroczystości Objawienia Pańskiego przeznaczona będzie na misje katolickie'' -
czytamy na stronie parafii Matki Boskiej Częstochowskiej.

Hasło Orszaku Trzech Króli 2022 brzmi: „Dzień dziś wesoły!”
Scenariusz tegorocznego Orszaku Trzech Króli pragnie pokazać, jak ważne jest dla każdego człowieka dobre, głębokie przeżywanie świąt i uroczystości, rozumienie ich istoty, treści, które ze sobą niosą, cieszenie się, radowanie, spędzanie czasu z rodziną, jednoczenie się z innymi ludźmi, wspólne śpiewanie. „Dzień dziś wesoły!” śpiewamy w ten piękny dzień świąteczny i uczymy się, jak nabierać sił podczas świąt, aby na co dzień, podczas nauki i pracy, mimo różnych trudności i życiowych zmagań, promienieć radością.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.