Rozrywka | Kultura Garwolin

Samorząd Mazowsza wesprze inwestycje sportowe w Garwolinie

Dodano:
garwolin - Samorząd Mazowsza wesprze inwestycje sportowe w Garwolinie

Już wkrótce w Garwolinie znacznie poprawią się warunki do uprawiania sportu i organizacji imprez kulturalnych. Samorząd Mazowsza przekazał łącznie ponad 4 mln zł na modernizację Centrum Sportu i Kultury oraz odnowienie boiska piłkarskiego. Umowy w tej sprawie podpisały członkinie zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc.

Jak wskazuje Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa, dofinansowane projekty przyczynią się do wyrównania szans w dostępie do różnych dyscyplin sportowych w regionie. – Mieszkańcy Garwolina, w tym w szczególności młodzież i członkowie klubów sportowych, będą mogli w znacznie lepszych warunkach ćwiczyć i trenować. Zwiększą się także możliwości organizacji imprez sportowych i kulturalnych – dodaje.

Amfiteatr będzie odnowiony
Poważne zmiany czekają garwolińskie Centrum Sportu i Kultury. Zarówno stadion, jak i amfiteatr mają zostać zmodernizowane, co da mieszkańcom możliwość uprawiania sportu w znacznie lepszych warunkach. Poprawią się także warunki organizacji imprez sportowych i kulturalnych.

Jak zauważa członek zarządu województwa Elżbieta Lanc, projekt wpłynie nie tylko na lepszą dostępność do sportu w Garwolinie i okolicach, ale także przyczyni się do integracji lokalnej społeczności. – Zwiększy się dostęp do sportu i kultury oraz możliwości aktywnego spędzania czasu. Dlatego jako samorząd Mazowsza chętnie wspieramy takie inwestycje – dodaje.

W ramach projektu zostanie przebudowana trybuna widowiskowa, a bieżnia lekkoatletyczna przejdzie całkowity remont. Powstaną także nowe bieżnie do skoku w dal oraz wzwyż i rzutnia do pchnięcia kulą. Modernizację przejdzie także amfiteatr miejski oraz pobliska zieleń. Całość dopełni instalacja monitoringu wizyjnego i nagłośnienia.

REKLAMA:


Całkowity koszt inwestycji ma wynieść 4,25 mln zł, z czego 2,55 mln zł przekazał samorząd Mazowsza. Obecnie urząd miasta posiada już pełną dokumentację projektową. Realizacja inwestycji ma rozpocząć się w 2022 i potrwa do 2024 roku.

Boisko z nową murawą i oświetleniem

Modernizację przejdzie także zarządzane przez Centrum Sportu i Kultury boisko piłkarskie, które zyska sztuczną nawierzchnię. Po remoncie z obiektu będzie można korzystać przez cały rok, niezależnie od pogody. Oprócz nowej murawy i montażu bramek, zostanie zainstalowane oświetlenie, piłkochwyty i wszystkie niezbędne elementy wyposażenia.

Inwestycja ma zostać ukończona w przyszłym roku. Jej całkowity koszt to 2,7 mln zł, z czego ok. 1,5 mln zł stanowi wsparcie z budżetu województwa.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

amfiteatr i pobliska zieleń (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

Tą sztuczną górę piachu najlepiej by było z powrotem rozepchnąć bo pożytku z niej żadnego a na równym można by parking zrobić bo samochody się nie mieszczą.

༼ つ ◕_◕ ༽つ (, #IP 24a3beadd0) Odpowiedz

Zawsze mozesz wybudowac parkin podziemny lub naziemy. Idz na sesje i zuc wlasna propozycje.Moze budowniczy na terenie starej Kory Garwolin poprze twoje zapedy.🎩✂🧐