Wiadomości z Garwolina

Kolizja na S17 i surowe konsekwencje dla sprawcy. Nowy taryfikator w praktyce

Dodano:
garwolin - Kolizja na S17 i surowe konsekwencje dla sprawcy. Nowy taryfikator w praktyce

W Garwolinie na drodze S17 doszło do groźnie wyglądającej kolizji. Jak ustalili policjanci, kierowca lawety nie zachował należytej odległości i uderzył w tył jadącego przed nim osobowego fiata. Zgodnie z nowym taryfikatorem to wykroczenie kosztowało sprawcę 1500 złotych i 6 punktów karnych.


Do zdarzenia doszło w minioną środę o godzinie 14:20 na trasie S17 na wysokości Garwolina. Dyżurny garwolińskich policjantów otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów. Na miejsce natychmiast skierowano służby ratownicze. Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu, 49-letni kierowca lawety iveco nie zachował należytej ostrożności i bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu, wskutek czego uderzył w tył jadącego przed nim fiata 126p, którym kierował 30-latek. W wyniku zderzenia pojazdów ucierpiał kierowca fiata, który trafił do szpitala, jednak po badaniach został zwolniony do domu. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

REKLAMA:


49-latek, zgodnie z nowym taryfikatorem, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany wysokim mandatem karnym w kwocie 1500 zł. Otrzymał także 6 punktów karnych.

Zmiany wprowadzone w taryfikatorze mają jeden główny cel – wpłynąć na kierowców, aby Ci przestrzegali przepisów ruchu drogowego, a co za tym idzie, aby zwiększyć bezpieczeństwo na drogach. Poważniejsze niż do tej pory uszczuplenie domowego budżetu może być dla kierowców solidnym argumentem, aby drogową lekkomyślność i brawurę zamienić na ostrożność i rozwagę.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 3

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP c7b4922c9a) Odpowiedz

No i dobra jeszcze troszke niech odejdzie ze 100000 tysięcy z tego zawodu ,gdzie nie spojrzysz policjant,inspekcja,kominiarz, polski ład,mandaty . Nailepiej niech wszystkie wolne etaty wezmą policjanci na emeryturce i strażacy po służbie,sami się przecież nie będą karać