KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Trzech pijanych kierowców zatrzymanych w święto Trzech Króli

Dodano:
garwolin - Trzech pijanych kierowców zatrzymanych w święto Trzech Króli

W związku ze świętem Trzech Króli wiele osób korzysta z przedłużonego weekendu. Jest to czas nie tylko wypoczynku, ale także wzmożonego ruchu. Policjanci dokładają wszelkich starań, by było bezpiecznie. Na drogach pojawia się zwiększona liczba policyjnych patroli. Tylko wczoraj garwolińscy policjanci wyeliminowali z ruchu trzech nietrzeźwych kierowców. Dwóch z nich kierowało samochodem, trzeci zaś rowerem. Niezmiennie apelujemy, by zmierzając do celu podróży, przestrzegać przepisów

 ruchu drogowego i nie wsiadać za kierownicę pojazdu i na rower po alkoholu.Podczas tego długiego weekendu policjanci dbają o to, by ruch odbywał się płynnie, zwłaszcza na głównych węzłach komunikacyjnych i drogach wylotowych z miast. W razie potrzeby ręcznie kierują ruchem i wyznaczają objazdy. Podczas kontroli garwolińscy policjanci sprawdzą także stan trzeźwości kierowców i eliminują z ruchu osoby kierujące pojazdem po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka. Tylko wczoraj policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców.

REKLAMA:


6 stycznia przed godz. 1 w nocy, w Łaskarzewie na ulicy Chopina funkcjonariusze zatrzymali do kontroli osobowe audi. Za jego kierownicą siedział 36-latek, który znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie. Kolejny kierowca trafił w ręce policjantów w Woli Starogrodzkiej. O godz. 12:34 funkcjonariusze skontrolowali audi, którym kierował 31-latek. Okazało się, że był pijany. On także miał 2 promile. O godz. 17:15 w Nowym Goniwilku policjanci zatrzymali trzeciego mężczyznę - rowerzystę na podwójnym gazie. 45-latek miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.

Wszyscy kierujący za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch. Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, dotyczące rowerzystów, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila). Z kolei jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), grozi mu mandat w wysokości 2500 zł.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

o hoho (, #IP 52ddac3aa0) Odpowiedz

to chyba złapali tych trzech króli