KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Rozrywka | Kultura Garwolin

X Koncert Noworoczny Orkiestry Dętej

Dodano:
garwolin - X Koncert Noworoczny Orkiestry Dętej

6 stycznia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbył się X Koncert Noworoczny Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelechowie połączony z występem Grupy Gitarowej działającej przy MGOK.

Gitarzyści zaprezentowali się na scenie jako pierwsi. Grupa gitarowa, którą prowadzi Marek Gryziecki, istnieje przy Domu Kultury od listopada 2020 r. Zadebiutowała przed żelechowską publicznością 29 sierpnia 2021 r. podczas IV Przeglądu Orkiestr Dętych OSP. Początkowo sekcja liczyła tylko 15 osób. Bardzo duże zainteresowanie zajęciami sprawiło jednak, że we wrześniu 2021 r. przeprowadzony został nowy nabór, dzięki czemu na lekcje gitary do MGOK-u uczęszcza obecnie aż 30 osób. Podczas koncertu wystąpili reprezentanci grupy, którzy wykonali dwie kolędy: „Przybieżeli do Betlejem” i „Dzisiaj w Betlejem”. Po występie podziękowania dla młodych adeptów gitary i prowadzącego złożył dyrektor MGOK Michał Sztelmach.

REKLAMA:


W drugiej części odbył się X Koncert Noworoczny Orkiestry Dętej OSP w Żelechowie, który poprowadził konferansjer wszystkich dotychczasowych edycji koncertu Łukasz Bogusz. Orkiestra pod batutą kapelmistrza Stefana Solarczyka wykonała kolędy i piosenki świąteczne oraz szlagiery polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej. Orkiestrze towarzyszyła solistka Maja Wiącek, która jest jednocześnie członkiem grupy gitarowej. Wśród utworów zaprezentowanych przez orkiestrę znalazły się: „Gloria in Excelsis Deo”, „Mędrcy świata”, „Lulajże Jezuniu”, „A swinkling Christmas”, „Jest taki dzień”, „Skrzydlate ręce”, „Merry Christmas everyone”, „Last Christmas”, wiązanka przebojów zespołu Abba, „La bonita”, „I will survive”. Różnorodne aranże i ciekawe interpretacje wokalno-muzyczne sprawiły, że koncert był interesujący pod względem brzmienia i spotkał się z entuzjastycznym odbiorem słuchaczy, którzy gromkimi owacjami na stojąco zachęcali orkiestrę do wykonania utworów na bis.

Na zakończenie Przewodniczący Rady Miejskiej w Żelechowie Daniel Kocielnik podziękował członkom orkiestry oraz kapelmistrzowi za ich zaangażowanie i ciężką pracę. Zachwycony koncertem był również Poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, który złożył koncertującym gratulacje i wyrazy uznania.

MGOK Żelechów

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 44

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.