KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Kierowali bez wymaganych uprawnień. Czekają ich surowe konsekwencje prawne i finansowe

Dodano:
garwolin - Kierowali bez wymaganych uprawnień. Czekają ich surowe konsekwencje prawne i finansowe

Jazda bez prawa jazdy była wykroczeniem, za które dotychczas groził mandat w kwocie 500 zł. Nowy rok przyniósł jednak poważne zmiany dla kierowców, którzy wsiadają za kierownicę bez uprawień. Zgodnie z nowymi przepisami sprawa takiego kierowcy trafi do sądu. W minioną niedzielę przekonało się o tym dwóch kierowców, zatrzymanych przez garwolińską drogówkę. Mężczyznom grozi grzywna nawet do 30 tysięcy złotych i zakaz prowadzenia pojazdów.


W minioną niedzielę policjanci Wydziału Ruchu Drogowego garwolińskiej komendy zatrzymali dwóch kierowców, którzy kierowali samochodem, nie posiadając do tego uprawnień. Pierwszego z nich funkcjonariusze skontrolowali po godzinie 16 na ulicy Leśnej w Wildze. Za kierownicą lexusa siedział 42-letni mieszkaniec powiatu otwockiego, który nie miał prawa jazdy. Ten sam patrol, około godz. 19:40 w Wildze na ulicy Warszawskiej, zatrzymał do kontroli kierowcę renault. 31-latek z powiatu garwolińskiego również kierował pojazdem bez uprawnień.

Zgodnie z wejściem w życie nowych przepisów ruchu drogowego za jazdę bez prawa jazdy policjanci obligatoryjnie skierują wniosek o ukaranie kierujących do sądu. Kierowcom grozi grzywna od 1 500 do 30 tysięcy złotych oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Nicola Kargul (, #IP db30a94cb9) Odpowiedz

oni jeździli bez prawa jazdy. Ale kto wie, być może za nimi jeździł czytelnik Andrzej?

Remi (, #IP faf658d4da) Odpowiedz

Tak trzymać