Wiadomości z Garwolina

Nowi policjanci złożyli ślubowanie

Dodano:
garwolin - Nowi policjanci złożyli ślubowanie

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Garwolinie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Szeregi garwolińskiej komendy zasiliło 3 nowych policjantów. Ślubowanie przyjął od nich Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Dariusz Król.

Dzisiaj w sali konferencyjnej w Komendzie Powiatowej Policji w Garwolinie odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której, w warunkach reżimu sanitarnego, rotę ślubowania wypowiedziało troje funkcjonariuszy – jedna kobieta i dwóch mężczyzn.

„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”. Od dzisiaj te słowa będą na co dzień towarzyszyły nowo przyjętym policjantom.

REKLAMA:


Szef garwolińskich funkcjonariuszy mł. insp. Dariusz Król podkreślił, że decyzja o założeniu policyjnego munduru musi mieć zawsze jeden podstawowy cel – dążenie do tego, by jak najlepiej służyć ludziom. Komendant życzył wszystkim wytrwałości i zrozumienia dla trudów tego zawodu oraz satysfakcji ze służby.

Nowi policjanci zostaną teraz skierowani na kurs przygotowawczy. Następnie, w ramach adaptacji zawodowej, pełnić będą służby patrolowe w praktyce, doskonaląc nabytą wcześniej wiedzę. Po przejściu całego szkolenia rozpoczną służbę w Garwolinie i jednostkach podległych.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 8

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.