Wiadomości z Garwolina

Mała Zosia Nowek z Rębkowa potrzebuje pomocy

Dodano:
garwolin - Mała Zosia Nowek z Rębkowa potrzebuje pomocy

Zosia Nowek urodziła się pod koniec 2020r. z poważną wadą serca i problemami z oddychaniem. Aktualnie znajduje się w hospicjum. Dziewczynce można pomóc na kilka sposobów.

Zosia urodziła się 30 listopada 2020 roku z wielowadziem. Ma śmiertelną wadą serca w postaci wspólnego pnia tętniczego. Szereg nieprawidłowości w budowie klatki piersiowej i tylko jedną nerkę. Zaraz po urodzeniu została przetransportowana do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM na Żwirki i Wigury, gdzie od razu przeszła zabieg zespolenia przerwanego przełyku i tracheostomii.

Zosia nie jest w stanie samodzielnie oddychać. Jest podpięta pod respirator przez całą dobę. Niestety lekarze nie dają nadziei, że kiedykolwiek się to zmieni. Szpital stał się domem dla dziecka. Kiedy Zosia miała 8 miesięcy, lekarze zdecydowali o operacji serca, która niestety nie udała się i nie poprawiła w żaden sposób jej stanu. Wystąpiły bardzo duże komplikacje i dziewczynka otarła się o śmierć. Liczne infekcje bardzo osłabiły jej organizm. Wiele razy balansowała na granicy życia i śmierci. Również po założeniu PEG, przez który Zosia jest żywiona dojelitowo.

REKLAMA:


Dwa tygodnie temu Zosia została wypisana ze szpitala, gdyż lekarze nie są w stanie jej pomóc.
Ze względu na swój stan została przeniesiona do hospicjum.

Historia jest tym bardziej tragiczna, że pani Emilia, Mama Zosi straciła pierwszą córeczkę, gdy ta miała 9 miesięcy. Zmarła w wyniku komplikacji po operacji serca.

- To jest bardzo dzielna, samotna mama. Zwróciła się do naszej fundacji i pomoc, a my zrobimy wszystko co w naszej mocy. Niestety możliwości leczenia Zosi w Polsce się skończyły. Tutaj lekarze nie mają już dla niej ratunku. Mama w porozumieniu i z naszą pomocą poszukuje zagranicznej kliniki, która się podejmie ratowania serca Zosi. Dziewczynka wymaga także rehabilitacji – informuje Magdalena Buritta, opiekun zbiórek celowych z Fundacji Espero- Nadzieja dla Dzieci.

Więcej informacji o sytuacji dziewczynki i możliwość wpłaty znajdziecie Państwo TUTAJ.

Licytacje przedmiotów na rzecz dziewczynki znajdują się TUTAJ.

Informacja o 1 % podatku:

Pieniądze ze zbiórki pokryją leczenie i rehabilitację.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Matka (, #IP 16481ae038) Odpowiedz

Straszne i przykre. Matka dokonała wyboru, że będzie walczyć o dziecko. Podziwiam za waleczność. Osoby pokroju Kai Godek chcą odebrać wybór. Dlaczego chcą skazać na cierpienie (w tym przypadku 13 miesięcy) dziecko i matkę oraz rodzinę. Operacje bez powodzenia, ktoś inny mógłby skorzystać z dostępności lekarzy i terminów, gdzie dziecko ma szansę na udaną operację. Przeciwnicy aborcji w podobnych przypadkach, zastanówcie się… Chcecie cierpienia się w sytuacji, gdzie nie ma szans na powodzenie? W tych czasach specjaliści wiedzą jakie są rokowania. Nie uważajcie się za wszechwiedzących. Dajcie możliwość wyboru!

Ja (, #IP f81dd891f0) Odpowiedz

No czytam i nie wierzę... Jakim trzeba być bezdusznym człowiekiem, żeby takie coś napisać w komentarzu pod tym artykułem. Matko, czy wg Ciebie to właściwe miejsce? Trochę refleksji i opamiętania!

(, #IP 9724d67b64) Odpowiedz

Bezduszni (bardzo delikatnie mówiąc) są ci, którzy chcą, aby kobiety nie miały prawa wyboru i umierały w ciąży, donosiły ciążę, kiedy dziecko w cierpieniu umiera po porodzie, bądź dziecko ma śmiertelne wady. Podkreślam, chodzi o możliwość wyboru. Mama z artykułu to dzielna i heroiczna kobieta, tylko nie każda kobieta jest w stanie podjąć taką decyzję. Bardzo proszę Panią/Pana o głębszą analizę komentarza ze zrozumieniem aluzji do zmiany przepisów aborcyjnych.

Kolejna ofiara (, #IP f5aa7e2819) Odpowiedz

Zmarła 37-latka, kolejna ofiara zmiany ustawy antyaborcyjnej.

(, #IP 9724d67b64) Odpowiedz

Proszę przeczytać ze zrozumieniem. Komentarz odnosi się do zmiany ustawy, która przez bardzo długo funkcjonowała i dawała wybór. Obecnie kobiety boją się zachodzić w ciążę. Moderator, zrozumiał komentarz i dlatego opublikował. Czy znany jest Panu/Pani przypadek śmierci 30-letniej matki z Pszczyny?