Wiadomości z Garwolina

Czy na oblodzonych drogach dojdzie do tragedii? (wideo i zdjęcia)

Dodano:
garwolin - Czy na oblodzonych drogach dojdzie do tragedii? (wideo i zdjęcia)

Czytelnicy już od jakiegoś czasu informują o niebezpieczeństwach na drogach w okolicach S17. O sytuacji powiadamiana jest też policja. Niestety nikt nie chce wziąć odpowiedzialności za zaniedbane drogi. W przypadku poważnego wypadku sprawą może zająć się sąd i wtedy to on ustali kto naprawdę powinien zajmować się drogami w okolicach S17.

O niebezpieczeństwie na drogach w okolicy S17, można przeczytać tutaj. Problem nie jest nowy. Mieszkańcy korzystający z dróg powstałych przy okazji budowy S17, sygnalizują problemy policji, samorządom i GDDKIA. Niestety do zarządu nad drogami nikt nie chce się przyznać.

- Sygnały o miejscowym zagrożeniu na drodze w okolicach Trąbek i Michałówki docierają do nas od jakiegoś czasu – przyznaje mł. asp. Małgorzata Pychner, oficer prasowy KPP w Garwolinie. - Policjanci podjęli wszystkie możliwe kroki, by rozwiązać ten problem. Z odpowiedzi otrzymanej od GDDKiA wynika, że drogi lokalne biegnące wzdłuż drogi S17 nie posiadają klasy oraz parametrów technicznych przewidzianych dla dróg krajowych, w związku z tym nie podlegają utrzymaniu przez GDDKiA.

Policja: Te drogi należą do gmin

Policja zaznacza, że otrzymała od GDDKiA informacje, że drogi biegnące wzdłuż S17 należą do gmin.
- Są to drogi lokalne, które należą do gmin. Ze stanowiska GDDKiA powstaje wniosek, że administratorem tych dróg są gminy, na trenie których się one znajdują. Dlatego na bieżąco informowaliśmy o problemach zarówno Urząd Miasta i Gminy w Pilawie, jak również Urząd Gminy w Garwolinie. Ostatnie podobne zgłoszenie wpłynęło do nas wczoraj. Dyżurnemu garwolińskiej komendy zgłoszono, że w Michałówce na drogę wypływa woda i zamarza. Powiadomiliśmy o tym Urząd Gminy Garwolin, jednak pracownik urzędu oświadczył, że nikt skutecznie nie przekazał gminie tego odcinka drogi. Z tego względu poinformowaliśmy także Powiatowy Zarząd Dróg w Garwolinie, skąd również otrzymaliśmy informację, że PZD nie odpowiada za ten odcinek. Dlatego zgłoszenie ponownie przekazaliśmy do GDDKiA. Nasze możliwości w tej sprawie zostały wyczerpane. Zdarzyło się, że policjanci mając na względzie bezpieczeństwo kierujących, sami posypali fragment drogi piaskiem, jednak to jedynie doraźne rozwiązanie – informuje Małgorzata Pychner.

Z powyższej informacji jednoznacznie wynika, że gmina Garwolin też nie przyznaje się do zarządu nad drogami przy S17. Podobne stanowisko ma gmina Pilawa, o czy można przeczytać TUTAJ.

W poniższych materiałach widać dogę pod wiaduktem w Trąbkach. W ubiegłym tygodniu przy wiadukcie doszło do kolizji.


wideo i zdjecia: Czytelnik Andrzej

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 11

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Weronika (, #IP 23cb9ae480) Odpowiedz

Kto odpowiada za serwisówkę do Trąbek??? zakręt pod wiaduktem wieczna ślizgawka, czy poseł Woźniak z gminy Pilawa i mieszkaniec Trąbek jest w stanie temu zaradzić czy musi dojść tam do tragedii??? Podobno wszystko on załatwił dla gminy i do powiatu, pod wszystkim chętnie się podpisuje fotografując się wszędzie. Poseł wykaż się tu skutecznością. Dlaczego do tej pory nic dla mieszkańców Trąbek nie zrobiłeś?

Wyborca PiS (, #IP 8323d739a5) Odpowiedz

Za wszytko co dzieje się w powiecie odpowiada Tusk. Za swerwisówkę także.

Tirowiec (, #IP 48d729d398) Odpowiedz

Skoro drogę budował Budimex i jest wadliwie wykonana pod wiaduktem gdzie płynie woda po ulicy(można było zrobić przepust pod drogą) to odpowiada za to Budimex mają to zrobić w ramach gwarancji.tak samo jest przy lisich jamach dziura przykryta kolejną dziurą.nikt się tym nie przejmuje.drogi niczyje...

To sprawa dla prokuratury (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

W miejscu o którym informuje czytelnik Andrzej ewidentnie zostały naruszone stosunki wodne podczas budowy drogi serwisowej od torów w kierunku Warszawy. Tam powinien być zrobiony przepust żeby woda z lasu spływała do rowu a nie usypali wał który jeszcze pogarsza sytuację bo więcej drzew zgnije a woda i tak będzie się przelewać przez drogę. Nie rozumiem dlaczego właściciel lasu nie interweniował u nadzoru budowy bo woda to tam się nie od teraz leje tylko od początku tak było.

Belmondziak (, #IP c4466f3256) Odpowiedz

Droga w gminie Łaskarzew na Uscieniec Krzywda Grabina tam to lodowisko.W tym lesie a ludzie dojeżdżają na pociagi na wawe.Daja rade No co Oni gorsi.

Zima zaskoczyła (, #IP 4571a53814) Odpowiedz

Kto bierze kase na utrzymanie dróg ten za nią chyba odpowiada jasne i logiczne

Ślisko (, #IP 145625aa33) Odpowiedz

Szanowna redakcjo. Może ktoś by się znają drogą biegnącą od cmentarza w kierunku strefy gospodarczej. Tam za ostatnim spowalniaczem jest już tyle lodu, że za chwilę droga będzie nieprzejezdna lub dojdzie do tragedii,bo ktoś wpadnie w poślizg i uderzy w pieszego. Ta droga jest chyba czyjaś????

Belmondziak (, #IP c4466f3256) Odpowiedz

Strefa gospodarcza Sama elita wiekszosc . Oni musza miec super przygotowana droge. Ludzie i po innych gminach pelno takich drog.To nie tylko wy dostosowac ptedkosc do warunków na drodze Wczesniej sie wstaje bo to jeszcze nie zima jak kiedyś. Bob w kapeluszu daje rade to i wy dacie .