KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Nietrzeźwy rowerzysta ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych

Dodano:
garwolin - Nietrzeźwy rowerzysta ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez pilawskich policjantów rowerzysta. Policja przypomina, że obecnie jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest mandatem w wysokości 2500 zł.


- Dzisiaj przed godziną 14 w miejscowości Lipówki policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Jego tor jazdy po tak ruchliwej drodze wskazywał, że może być nietrzeźwy. Podczas legitymowania policjanci wyczuli od kierującego woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło podejrzenia policjantów. 33-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy rowerzysta otrzymał mandat karny w wysokości 2500 złotych – informuje mł. asp. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowy KPP w Garwolinie.

Policja przypomina!
Policja przypomina, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila). Z kolei jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), zostanie ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Nietrzeźwy rowerzysta to duże zagrożenie! Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Apelujemy o rozsadek na drodze - nie tylko po to, by uniknąć wysokiego mandatu.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Belmondziak (, #IP b5d03e5a54) Odpowiedz

Teraz pozostaje tylko stwierdzic chorobę alkoholowa.Zglosic to do sadu ze nie byl swiadomy tego bo ma problemy . I prosic o skierowanie na leczenie alkoholowe.Na takie leczenie panstwowe nie jest latwo sie dostać. I niech w sadzie twierdzi ze niepanuje nad swym nalogiem.A uzaleznienie doprowadza go do popelnienia tego czynu.I nie leczenie a karanie to zle rozwiazanie. A jak jest ktos bogaty to niech placi .

Rowerzysta (, #IP 62ff5cb99c) Odpowiedz

Przepraszam a na podstawie czego autor stwierdził że pijany rowerzysta to zagrożenie ? Wg danych za zeszły rok to wypadków z udziałem pijanych rowerzystów było 260, z czego poszkodowanymi byli tylko sprawcy. Nikt inny nie odniósł poważniejszych obrażeń. Czy uważacie że kara 2500 zł za jazdę rowerem po pijanemu jest równoznaczna z przekroczeniem prędkości o 50 km. Przecież te zagrożenia są nieporównywalne.

Nareszcie zapłacą za swoją głupotę (, #IP 42ac724187) Odpowiedz

W tamtym roku byłam świadkiem jak młoda dziewczyna potrąciła pijanego rowerzystę. Ja jechałam z naprzeciwka i prawie to ja w niego uderzyłam, ale jakimś cudem w ostatniej chwili odbiłam kierownicę. Facet nagle wyjechał na środek drogi! Tamta biedaczka nie miała tyle szczęścia. Gościu wjechał jej pod samochód. I co z tego, że jego wina jak dla niej to pewnie trauma do końca życia. Ja sama długo nie mogłam po tym dojść do siebie. Dziwię się wszystkim, którzy zamiast potępiać takich pijanych, nagle stają w ich obronie i mówią jacy to oni biedni. Oby Wam nigdy żaden z dwoma promilami pod koła nie wjechał!

Fajnie. (, #IP 23cb9ae480) Odpowiedz

Wiadomość dnia .Nowy Ład się rozkręca.

Wyborca PiS i Konfederacji (, #IP 6dc59a188a) Odpowiedz

Nie zapłaci bo nie ma z czego.