KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Kierował pomimo orzeczonego przez sąd zakazu

Dodano:
garwolin - Kierował pomimo orzeczonego przez sąd zakazu

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego garwolińskiej komendy zatrzymali do kontroli 45-letniego mieszkańca gminy Sobolew, który kierował autem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Wczoraj w Maciejowicach, na drodze wojewódzkiej 801, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę opla, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Podczas kontroli policjanci sprawdzili jego dane w systemach policyjnych. Okazało się, że 45-letni mieszkaniec gminy Sobolew posiada dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Sprawą mężczyzny zajmie się sąd. Kierujący, który prowadzi pojazd mechaniczny nie stosując się do orzeczonego zakazu, popełnia przestępstwo, które jest zagrożone karą pozbawienia wolności nawet do lat 5.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.