Rozrywka | Kultura Garwolin

Uczniowie ZS nr 2 w Garwolinie bawili się na studniówce

Dodano:
garwolin - Uczniowie ZS nr 2 w Garwolinie bawili się na studniówce

W sobotę 15 stycznia w sali bankietowej Moderno w Górznie, uczniowie ZS im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie bawili się na studniówce.


Zgromadzonych na sali gości, podczas oficjalnej części wydarzenia przywitała dyrektor Ewa Flaga.

W uroczystości udział wzięli m. in: przewodnicząca rady rodziców Małgorzata Zadróżna-Piłka, ksiądz Paweł Wojdat, opiekun samorządu uczniowskiego Urszula Maligłówka, wicedyrektorzy Grzegorz Rybak i Wojciech Wawer, wychowawcy uczniów i tegoroczni maturzyści z osobami towarzyszącymi.

- Spotykamy się na balu wieńczącym czas, który spędziliście na edukacyjnych zmaganiach w naszej szkole – mówiła dyrektor Ewa Flaga. - W  przeważającej większości macie już za sobą ważne egzaminy z klasyfikacji zawodowych. Mam nadzieję, że otrzymacie dyplomy zawodowe. Wysokie wyniki dotychczasowych egzaminów zawodowych świadczą o tym, że poważnie potraktowaliście zdobywanie kwalifikacji w naszej szkole. Wierzę, że równie poważnie przygotujecie przygotowania do matury i samą maturę (…) Wkrótce zakończycie rolę uczniów naszej szkoły. Podejmiecie rolę pracowników, studentów, małżonków, rodziców (…) Życzę wam byście wszystkie swoje życiowe role wypełniali jak najlepiej, na miarę swoich możliwości ku radości i satysfakcji własnej i tym wszystkim, którzy was wspierają. Życzę by dzisiejszy bal był udany, niezapomniany, byście emanowali młodością, radością i entuzjazmem.

- Dziękuję rodzicom, bez których pomocy i troski nie byłoby dzisiejszej uroczystości. Dziękuję wychowawczyniom i wszystkim, którzy przyczynili się do tego byśmy mogli dzisiaj tutaj się bawić – dodała.

REKLAMA:


Dyrektor odczytała listy od władz miasta i powiatu skierowanie do uczniów.
W imieniu księdza proboszcza parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, życzenia tegorocznym maturzystom złożył ksiądz Paweł Wojdat. Ciepłe słowa do tegorocznych maturzystów skierowała też przewodnicząca rady rodziców Małgorzata Zadróżna – Piłka.

Następnie głos zabrali sami uczniowie.
- Z niepewnością i wielką niecierpliwością czekaliśmy na ten wyjątkowy dla nas wieczór pierwszego, wyjątkowego balu. Wydarzenia ostatnich miesięcy uświadomiły nam wartość życia i zdrowia. Pokazały jak ogromne znaczenie ma zakotwiczenie w przyjaźni i zażyłość z bliskimi. Nauka zdalna pokazała nam tzw. kruchość mocnych postanowień i braki wiedzy…. - mówiła przedstawicielka uczniów.

Uczniowie podziękowali dyrekcji, nauczycielom i rodzicom za wsparcie podczas lat edukacji. Życzyli kolegom i koleżankom szampańskiej zabawy podczas balu studniówkowego.

Bal rozpoczął polonez w wykonaniu uczniów. Następnie przedstawiciele władz, dyrekcja, nauczyciele i rodzice zatańczyli walca profesorskiego. Zabawa studniówkowa z zespołem Lavers trwała do białego rana.

Zdjęcia od 1 do 21 Karol Wiącek Fotografia. Pozostałe zdjęcia Kurier Garwoliński.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 137