KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Europejski Dzień Mózgu w ZS nr 1 w Garwolinie

Dodano:
garwolin - Europejski Dzień Mózgu w ZS nr 1 w Garwolinie

Zespoły realizujące projekty społeczne MÓZG_nie_SIADA i uzależNIEniom w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii połączyły siły i zorganizowały dla społeczności szkolnej Zespołu Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte, w dniu 18 marca 2022 r. Europejski Dzień Mózgu.

Zespół MÓZG_nie_SIADA w składzie Olga Kalińska, Alicja Kowalska, Weronika Szostak, Oliwia Grzelak, Kacper Dziubak oraz Katarzyna Bajera (mentor Agnieszka Karwowska, konsultacje  Agnieszka Szyszkowska) ponownie gościł studentkę psychologii, instruktorkę jogi Marię Janiec. Warsztaty składały się z dwóch części teoretycznej, która dotyczyła mózgu nastolatków m.in. zmian zachodzących w okresie dojrzewania, czynnikach działających pozytywnie i negatywnie na pracę mózgu oraz o skutkach uzależnień w tym fonoholizmu. I części praktycznej, na której uczestnicy poznali metody uczenia się odbył się aerobik dla mózgu. Neurofitness, bo o nim mowa, zmniejsza problemy z koncentracją oraz poprawia pamięć. Pozwala utrzymać umysł w dobrej kondycji, a częste powtarzanie ćwiczeń pobudza mózg do sprawnego działania na co dzień.

REKLAMA:


- Zajęcia w których wzięłam udział uświadomiły mi, że o mózg powinniśmy dbać cały czas. Wystarczy kilka ćwiczeń na koncentrację, które każdy może wykonać sam przed rozpoczęciem nauki i gdy spada nam koncentracja, żeby lepiej przyswoić wiedzę –
zauważa uczestniczka zajęć Alicja i dodaje: Nasz mózg najlepiej uczy się kiedy sam jest aktywny oraz kiedy widzimy wymierne korzyści nauki.

Akcję informacyjną wsparł zespół uzależNIEniom w składzie Katarzyna Zaręba, Agata Mucha, Olga Robak, Natalia Topór, Jakub Zając (mentor Agnieszka Karwowska), który przygotował stoisko z materiałami informacyjnymi dotyczącymi uzależnienia od telefonu i słodyczami, które tak bardzo lubi nasz mózg. Gazetka elektroniczna „Jak usprawnić pracę mózgu”, plakaty promujące wydarzenie i naklejka mózgu zaprojektowana przez Kingę Soćko przykuwały uwagę uczniów i budziła zainteresowanie. Do akcji aktywnie włączyli się również nauczyciele Biblioteki Szkolnej, którzy przygotowali wystawę książek dotyczące mózgu.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 12

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.