Wiadomości z Garwolina

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Dodano:
garwolin - Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę


Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 28-letni mieszkaniec powiatu łukowskiego kierujący volvo. Mężczyzna został zatrzymany w Garwolinie dzięki reakcji policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. Teraz mężczyzna musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami karnymi. Grozi mu wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.

Wczoraj wieczorem policjant ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim, w czasie wolnym od służby, podróżował przez powiat garwoliński trasą S17 w kierunku Lublina. Na wysokości Garwolina zauważył kierowcę volvo, jadącego w tym samym kierunku, który zjeżdżał ze swojego pasa ruchu. Policjant widząc, że kierujący stwarza niebezpieczeństwo, natychmiast zareagował. Kiedy pojazd zjechał do Garwolina policjant wykorzystując odpowiedni moment, uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę.

REKLAMA:


Wezwany na miejsce patrol ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, wyczuł od 28-latka z volvo woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i dotkliwe konsekwencje finansowe.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.