KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Dopłaty do telewizorów i dekoderów

Dodano:
garwolin - Dopłaty do telewizorów i dekoderów

• Ruszyła usługa składania wniosków w rządowym programie dofinansowania do zakupu odbiornika cyfrowego (dekodera lub telewizora). Sprawdź, gdzie zrealizujesz świadczenie finansowane z pieniędzy podatników.
• Jednym z powodów wzrostu otępienia społeczeństwa jest bezrefleksyjne oglądanie telewizji, a czytelnictwo w Polsce jest w fatalnym stanie.


Od 21 marca ruszyła usługa składania wniosków w rządowym programie dofinansowania do zakupu odbiornika cyfrowego (dekodera lub telewizora). Wniosek o dofinansowanie możesz złożyć osobiście lub przez pełnomocnika za pośrednictwem: formularza online na platformie gov.pl  lub Poczty Polskiej w tradycyjnej formie papierowej (lista placówek, gdzie można złożyć wniosek.)
Po złożeniu wniosku otrzymasz specjalny kod na podany w formularzu online adres e-mail lub w postaci wydruku przekazanego przez pracownika Poczty Polskiej, który będzie rejestrował wniosek w systemie.
Otrzymany kod z przyznanym świadczeniem zrealizujesz w sklepach internetowych i stacjonarnych, które przystąpiły do programu. Obecnie w programie zarejestrowało się już 271 przedsiębiorców, co umożliwia realizacje świadczenia w 1500 punktach sprzedaży zlokalizowanych w całej Polsce.
Wyszukiwarka sklepów, w których zrealizujesz świadczenie dostępna jest na stronie https://dvbt2.gov.pl/wyszukiwarka
Więc informacji o rządowym programie dofinansowania znajdziesz na stronie lub dzwoniąc na  infolinię pod numer 42 253 54 30 / pisząc na skrzynkę kontaktową cyfrowaTV@coi.gov.pl
Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 07:00 – 18:00 oraz w soboty w godzinach 10:00 – 18:00.

Telewizja działa otępiająco
22 marca 2006r. zostało opublikowane badanie międzynarodowych organizacji PISA (Międzynarodowego Programu Oceny Umiejętności Uczniów) i OECD (Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju). Konkluzje są takie: 40% Polaków nie rozumie tego, co czyta, a kolejne 30% rozumie, ale w niewielkim stopniu. Jednym z powodów postępującego otępienia społeczeństwa jest bezrefleksyjne oglądanie telewizji. O wynikach badań poinformował już w 2006r. onet.pl.

REKLAMA:


Czytelnictwo w Polsce jest w fatalnym stanie
Polakom daleko do liderów unijnych rankingów – Luksemburczyków, gdzie poziom czytelnictwa (wg ostatniego raportu Eurostatu na ten temat z 2011 r.) wynosi 81,7 proc – podał 2018r. euroactiv.pl. Dalej czytamy; "Wysoko w rankingu znajdują się także Szwedzi, Niemcy, Finowie, Austriacy i Estończycy. Nieźle wypadają Francuzi. Dobre wyniki notują także obywatele należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego Norwegii, Islandii i Szwajcarii. Im dalej na południe kontynentu, tym zwykle czyta się mniej. Najgorzej wypadają Rumunii, tylko 29,6 proc. z nich czyta rocznie choćby jedną książkę.
Polacy plasują się ze swoim wynikiem poniżej unijnej średniej. Czytamy podobnie jak Portugalczycy, Grecy, Bułgarzy, Cypryjczycy, Maltańczycy czy Włosi. Wypadamy natomiast wyraźnie słabiej od obywateli innych państw Grupy Wyszehradzkiej. Najwięcej w naszym regionie czytają Czesi."

Nieznaczna poprawa czytelnictwa w czasach pandemicznych

Jeszcze w 2004r. 58 % Polaków przeczytało przynajmniej jedną książkę, a  24% 7 i więcej książek. W 2019r. było to 39%. W 2020r. 42% Polaków przeczytało przynajmniej jedną książkę, a tylko 10% 7 lub więcej książek - czyli nastąpiła nieznaczna poprawa. Takie badania opublikowała w kwietniu 2021r. Biblioteka Narodowa, ale metodologia badań jest bardzo wątpliwa, o czym czytamy na portalu Spidersweb.pl.

gov.pl, onet.pl, Spidersweb.pl

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Pobrałeś dopłatę? No to mają Ciebie już na ``widelcu`` - płać abonament. (, #IP 5ad6008a23) Odpowiedz

Biorąc dopłatę, podajesz wszystkie swoje dane osobowe włącznie z adresem zamieszkania. Zatem ustawodawcy, dopłacając pieniądze odbiją sobie na abonamentach krocie — sprytne prawda?

tylko dlaczego mam finasować komus kupno telewizora czy dekodera (, #IP 52c006252b) Odpowiedz