reklama

Dopłaty do telewizorów i dekoderów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Dopłaty do telewizorów i dekoderów - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Garwolina• Ruszyła usługa składania wniosków w rządowym programie dofinansowania do zakupu odbiornika cyfrowego (dekodera lub telewizora). Sprawdź, gdzie zrealizujesz świadczenie finansowane z pieniędzy podatników. • Jednym z powodów wzrostu otępienia społeczeństwa jest bezrefleksyjne oglądanie telewizji, a czytelnictwo w Polsce jest w fatalnym stanie.
reklama


Od 21 marca ruszyła usługa składania wniosków w rządowym programie dofinansowania do zakupu odbiornika cyfrowego (dekodera lub telewizora). Wniosek o dofinansowanie możesz złożyć osobiście lub przez pełnomocnika za pośrednictwem: formularza online na platformie gov.pl  lub Poczty Polskiej w tradycyjnej formie papierowej (lista placówek, gdzie można złożyć wniosek.)
Po złożeniu wniosku otrzymasz specjalny kod na podany w formularzu online adres e-mail lub w postaci wydruku przekazanego przez pracownika Poczty Polskiej, który będzie rejestrował wniosek w systemie.
Otrzymany kod z przyznanym świadczeniem zrealizujesz w sklepach internetowych i stacjonarnych, które przystąpiły do programu. Obecnie w programie zarejestrowało się już 271 przedsiębiorców, co umożliwia realizacje świadczenia w 1500 punktach sprzedaży zlokalizowanych w całej Polsce.
Wyszukiwarka sklepów, w których zrealizujesz świadczenie dostępna jest na stronie https://dvbt2.gov.pl/wyszukiwarka
Więc informacji o rządowym programie dofinansowania znajdziesz na stronie lub dzwoniąc na  infolinię pod numer 42 253 54 30 / pisząc na skrzynkę kontaktową [email protected]
Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 07:00 – 18:00 oraz w soboty w godzinach 10:00 – 18:00.

Telewizja działa otępiająco
22 marca 2006r. zostało opublikowane badanie międzynarodowych organizacji PISA (Międzynarodowego Programu Oceny Umiejętności Uczniów) i OECD (Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju). Konkluzje są takie: 40% Polaków nie rozumie tego, co czyta, a kolejne 30% rozumie, ale w niewielkim stopniu. Jednym z powodów postępującego otępienia społeczeństwa jest bezrefleksyjne oglądanie telewizji. O wynikach badań poinformował już w 2006r. onet.pl.
@@@
Czytelnictwo w Polsce jest w fatalnym stanie
Polakom daleko do liderów unijnych rankingów – Luksemburczyków, gdzie poziom czytelnictwa (wg ostatniego raportu Eurostatu na ten temat z 2011 r.) wynosi 81,7 proc – podał 2018r. euroactiv.pl. Dalej czytamy; "Wysoko w rankingu znajdują się także Szwedzi, Niemcy, Finowie, Austriacy i Estończycy. Nieźle wypadają Francuzi. Dobre wyniki notują także obywatele należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego Norwegii, Islandii i Szwajcarii. Im dalej na południe kontynentu, tym zwykle czyta się mniej. Najgorzej wypadają Rumunii, tylko 29,6 proc. z nich czyta rocznie choćby jedną książkę.
Polacy plasują się ze swoim wynikiem poniżej unijnej średniej. Czytamy podobnie jak Portugalczycy, Grecy, Bułgarzy, Cypryjczycy, Maltańczycy czy Włosi. Wypadamy natomiast wyraźnie słabiej od obywateli innych państw Grupy Wyszehradzkiej. Najwięcej w naszym regionie czytają Czesi."

Nieznaczna poprawa czytelnictwa w czasach pandemicznych

Jeszcze w 2004r. 58 % Polaków przeczytało przynajmniej jedną książkę, a  24% 7 i więcej książek. W 2019r. było to 39%. W 2020r. 42% Polaków przeczytało przynajmniej jedną książkę, a tylko 10% 7 lub więcej książek - czyli nastąpiła nieznaczna poprawa. Takie badania opublikowała w kwietniu 2021r. Biblioteka Narodowa, ale metodologia badań jest bardzo wątpliwa, o czym czytamy na portalu Spidersweb.pl.

gov.pl, onet.pl, Spidersweb.pl

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
logo