KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Dziś ruszają kontrole kompostowników w Łaskarzewie

Dodano:
garwolin - Dziś ruszają kontrole kompostowników w Łaskarzewie

Dziś na terenie miasta Łaskarzew rozpoczyna się kontrola przydomowych kompostowników celem weryfikacji faktycznego posiadania kompostownika i kompostowania w nim bioodpadów. Kontrole będą dotyczyć wyłącznie osób, które zadeklarowały posiadanie kompostownika.

Właściciele nieruchomości mają obowiązek umożliwić dokonanie oględzin.
W trakcie kontroli, będzie wykonywana dokumentacja fotograficzna kompostowników oraz znajdujących się w nich bioodpadów. Kontrole przeprowadzać będą upoważnieni pracownicy Urzędu Miasta Łaskarzew.
Jeżeli właściciel nieruchomości, który korzysta ze zwolnienia z tytułu kompostowania odpadów ulegających biodegradacji nie posiada kompostownika przydomowego lub nie kompostuje bioodpadów stanowiących odpady komunalne w kompostowniku przydomowym, burmistrz w drodze decyzji może stwierdzić utratę do zwolnienia z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od pierwszego dnia miesiąca, w którym stwierdzono wystąpienie co najmniej jednej z przesłanek wyżej wymienionych.

REKLAMA:


Tak samo będzie jeśli ktoś uniemożliwi upoważnionej przez burmistrza osobie dokonanie oględzin nieruchomości.

Ponowne skorzystanie ze zwolnienia będzie mogło nastąpić nie wcześniej, niż po upływie 6 miesięcy od dnia, w którym decyzja o utracie prawa do tego zwolnienia stanie się ostateczna i wymagać będzie złożenia nowej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

koham pisy (, #IP 62ff5cb99c) Odpowiedz

Chory i martwy przepis, ja wczoraj akurat cały uzyskany kompost wywiozłam i użyłam jako nawóz u cioci pod warzywniak. Dziś idę kupić nowy pojemnik-kompostownik ale w nim będę miała tylko dzisiejsze bio odpady. Czy jestem eko przestępcą? Czy cwaniakiem, który jest zawsze przed niedouczonymi urzędasami...?

Belmondziak (, #IP 3f94727dae) Odpowiedz

Tego mozna bylo sie spodziewac. Panstwo duze nakłady na Ukrainę A prowincjonalni urzednicy chca zyc.W dostatku i zaczyna sie szukanie pieniedzy .Utrzymanie urzędów kosztuje .A urzedy tez zawsze nie liczyly sie jesli chodzi o ilosci ludzi. Bo corcia po studiach bo synek .A starsi tez na emeryturach by jeszcze popracowali. I bedzie coraz gorzej .

Kocham pis (, #IP 62ff5cb99c) Odpowiedz

Wystarczy dziś iść i kupić np. klatkę drewnianą po jabłkach i tam mieć kilka skórek po ziemniakach, liście etc. i już nic nie mogą zrobić, chore i jak zwykle martwe przepisy. A najgorsze jest to ,że Ci niemądrzy urzędnicy się chcą wykazać tylko szkoda, że nie przed tymi komu mają służyć...