KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Kolizja na S17 skutkiem zmęczenia kierowcy

Dodano:
garwolin - Kolizja na S17 skutkiem zmęczenia kierowcy

Na drodze ekspresowej S17 koło Józefowa (gm. Górzno) doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, które było skutkiem zmęczenia. Kierujący busem Renault zasnął za kierownicą i wjechał w tył jadącego przed nim pojazdu. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Dzisiaj przed godz. 9 na drodze ekspresowej S17, na wysokości Józefowa w kierunku Lublina, doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że kierujący busem marki Renault uderzył w tył jadącej przed nim ciężarówki marki Scania. Mieszkaniec powiatu toruńskiego w rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, że był zmęczony i przysnął w trakcie jazdy. W wyniku zdarzenia, pomimo zniszczeń pojazdów, żaden z uczestników nie doznał żadnych obrażeń. Kierowcy byli trzeźwi. Groźnie wyglądająca sytuacja skończyła się mandatem karnym.

Kierowco, jeśli jesteś senny, nie wsiadaj za kierownicę. Gdy taki stan „dopadnie” Cię w podróży - zatrzymaj się i odpocznij. Zmęczenie znacznie obniża poziom koncentracji, a czas reakcji na zaistniałe zagrożenie znacząco się wydłuża. Równie ważne dla bezpieczeństwa jest zarówno to, czy środek transportu jest sprawny, jak również czy jego kierowca jest wypoczęty i przygotowany do drogi.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 4

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

jo (, #IP 608e6db492) Odpowiedz

a na co ten szpadel stoi przed busem,czy nie przypadkiem mysleli ze zaginal i chcieli go zakopac?