Wiadomości z Garwolina

Jechał pijany i bez uprawnień

Dodano:
garwolin - Jechał pijany i bez uprawnień

36-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego jechał samochodem mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nie posiadał również prawa jazdy. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego na drodze w gminie Borowie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie też za inne wykroczenia, których się dopuścił.

W niedzielę po południu policjanci garwolińskiej drogówki, na drodze z Borowia do miejscowości Słup Pierwszy, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla, który nie zastosował się do znaku "podwójna linia ciągła". Podczas legitymowania wyszło na jaw, że mężczyzna nie ma uprawnień do prowadzenia pojazdów. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że 36-latek jest nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu.

REKLAMA:


Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za pozostałe wykroczenia. Grozi mu kara nawet do 2 lat więzienia. Za kierowanie bez uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 zł. Maksymalna grzywna może wynieść aż 30 tys. zł. Poza tym sąd w każdej takiej sytuacji orzeka zakaz prowadzenia pojazdów, który trwa minimum 6 miesięcy, a maksymalnie 3 lata.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.