Wiadomości z Garwolina

Obaj byli pijani. Żaden nie przyznawał się do kierowania

Dodano:
garwolin - Obaj byli pijani. Żaden nie przyznawał się do kierowania

Garwolińscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę osobowego forda. 22-letni mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Jak się okazało, w organizmie miał prawie 1,5 promila alkoholu. Równie nietrzeźwy był jego 32-letni kolega, który siedział na fotelu pasażera. Początkowo żaden z mężczyzn nie przyznawał się do kierowania autem. W efekcie obaj trafili do policyjnego aresztu.

Do zdarzenia drogowego doszło w sobotę około godziny 7.10 w miejscowości Józefów gm. Górzno. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący fordem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Na miejscu policjanci zastali dwóch mężczyzn. Okazało się, że żaden z nich nie przyznawał się do kierowania autem, a obaj byli kompletnie pijani. W efekcie mieszkańcy powiatu garwolińskiego zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi.

REKLAMA:


Policjanci zajęli się ustaleniem, kto faktycznie siedział za kierownicą forda. W wyniku przeprowadzonych czynności i na podstawie zabezpieczonych przez technika śladów, śledczy ustalili, że pojazdem kierował 22-latek, który miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna usłyszał zarzut, do którego się przyznał. Jak tłumaczył kłamał, że to nie on kierował autem, ponieważ bał się konsekwencji swojego zachowania. 22-latek dobrowolnie poddał się karze grzywny, zakazu prowadzenia pojazdów na najbliższe lata oraz świadczenia pieniężnego w kwocie kilku tysięcy zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Będzie musiał też uiścić należne opłaty i koszty postępowania.

32-latkowi również przedstawiono zarzuty. Mężczyzna odpowie za przestępstwo polegające na tym, że jako użytkownik pojazdu powierzył go do kierowania nietrzeźwemu koledze.

Samochód zdjęcie utworzone przez jcomp - pl.freepik.com


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Nicola Kargul (, #IP a8dfcfa832) Odpowiedz

i bardzo dobrze, nie przyznawać się to nic wam nie zrobią. gościu z 1,5 promila lepiej jeździ niż większość z was na trzeźwego.

rysio (, #IP a2750be7df) Odpowiedz

No to właśnie widać jaki mistrz kierownicy.