Wiadomości z Garwolina

Zakończyła się budowa gminnego żłobka w Pilawie

Dodano:
garwolin - Zakończyła się budowa gminnego żłobka w Pilawie

Zakończyła się budowa samorządowego żłobka w Pilawie. Informacje podała na swoim Facebooku burmistrz Albina Łubian. Rusza rekrutacja do gminnej placówki.

„Mimo mi poinformować, że zakończyliśmy budowę żłobka samorządowego w Pilawie. Zadanie realizowane z Programu "Maluch Plus"z dofinansowaniem 1.980.000 zł oraz ze środków Samorządu Województwa w kwocie 3.777.450 zł, bowiem z tych środków realizujemy jeszcze rozbudowę Przedszkola. Za przyznanie dofinansowania z Samorządu Województwa bardzo serdecznie dziękuję Pani Marszalek Janinie Ewie Orzelowskiej, za środki z Programu "Maluch Plus" dziękuję Pani Senator Marii Koc. Rozbudowa Przedszkola, jeszcze trwa, natomiast prace w żłobku zostały zakończone, żłobek został odebrany do użytkowania i zarejestrowany" - poinformowała na swoim Facebooku Albina Łubian.

Od 28 marca 2022r. do 15 kwietnia 2022r rozpoczyna się pierwsza rekrutacja do Żłobka. Dokumenty rekrutacyjne dostępne są do pobrania na stronie www.pilawa.com.pl oraz w siedzibie Beneficjenta Projektu, tj. Miasta i Gminy Pilawa pod adresem ul. Al. Wyzwolenia 158, 08-440 Pilawa, pok. 21. Aby złożyć wniosek w ramach w/w projektu należy zapoznać się z jego regulaminem, wypełnić i podpisać formularz zgłoszeniowy, oświadczenie uczestnika projektu oraz inne wymagane załączniki.

REKLAMA:


Komplet dokumentów rekrutacyjnych należy złożyć w terminie do dnia 15 kwietnia 2022r. w siedzibie Beneficjenta projektu pod adresem ul. Al. Wyzwolenia 158, 08-440 Pilawa, Sekretariat.
Ogłoszenie wyników osób zakwalifikowanych do projektu odbędzie się dnia 22 kwietnia 2022r.

„Z uwagi na fakt, iż na wyposażenie i utrzymanie żłobka pozyskaliśmy dodatkowo dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 8.Rozwój rynku pracy, Działanie 8.3 Ułatwianie powrotu do aktywności zawodowej osób sprawujących opiekę nad dziećmi do lat 3, Poddziałanie 8.3.1 Ułatwianie powrotu do aktywności zawodowej, w pierwszej kolejności opieką żłobkową mogą zostać objęte dzieci do lat 3, kobiet bezrobotnych lub biernych zawodowo zamieszkujących lub pracujących na terenie Miasta i Gminy Pilawa” – informuje burmistrz Miasta i Gminy Pilawa.

Więcej o zasadach rekrutacji o tym, kto może posłać dzieci do żłobka, niebawem.


zdjęcia: UMIG


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 3

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.