KurierGarwoliński.pl

Garwolin Sport

Biegiem do wiosny! Już w niedzielę

Dodano:
garwolin - Biegiem do wiosny! Już w niedzielę

Gotowi na pozimowe otwarcie sezonu biegowego? 3 kwietnia startuje XI edycja Grand Prix Ziemie Garwolińskiej – imprezy biegowej, w której udział mogą wziąć całe rodziny. Przed nami 4 biegi. Na początek „Bieg do wiosny”! Zapisz się online!

Grand Prix Ziemi Garwolińskiej to cykl biegów organizowanych przez Stowarzyszenie Truchtacz.pl oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz biegowych imprez w Garwolinie – nie zmieniły tego nawet zawirowania związane z pandemią koronawirusa. Na starcie zawodów za każdym razem licznie ustawiają się całe rodziny, bo dzięki różnym dystansom dopasowanym do możliwości, w imprezie mogą wziąć udział dzieci – już od przedszkola, młodzież i dorośli, którzy do przebiegnięcia będą mieli około 5 km.

W tej grupie oprócz klasyfikacji OPEN kobiet i OPEN mężczyzn, o miejsca na podium powalczą także zawodnicy w kategorii 50+. Dzieci i młodzież do 16. roku życia będą ze sobą rywalizować w 4 różnych kategoriach wiekowych – z podziałem na dziewczynki i chłopców – oraz na 4 różnych dystansach.

REKLAMA:


Każdy, kto weźmie udział w biegu jest zwycięzcą, dlatego na mecie wszyscy zawodnicy otrzymują pamiątkowe medale, a do rąk najlepszych trafią dyplomy.

Pierwszy w cyklu „Bieg do wiosny” odbędzie się w najbliższą niedzielę, 3 kwietnia, na terenach przy zbiorniku retencyjnym w Garwolinie. Biegi dla dzieci rozpoczną się o godzinie 15:00. Dorośli wystartują o godzinie 15:30. Biuro zawodów będzie czynne od 14:30. Organizatorzy zachęcają, by zapisać się przez Internet. To nie tylko ułatwienie dla nich, ale także dodatkowe korzyści dla startujących. Zapisani przez Internet dostają numery imienne, ważne na wszystkie zawody cyklu. Nie trzeba więc zapisywać się na następne biegi. Wystarczy zabrać ze sobą numer i stawić się na starcie.

Kolejne biegi w XI Grand Prix Ziemi Garwolińskiej odbędą się 8 maja, 11 września oraz 9 października. Klasyfikacja generalna zostanie utworzona na podstawie punktów zdobytych w trzech najlepszych biegach danego zawodnika. Wygra ten, kto będzie miał na swoim koncie najmniejszą ilość punktów, ponieważ punkty w poszczególnych biegach będą przyznawane według systemu: 1 miejsce – 1 punkt, 2 miejsce – 2punkty itd. Na zwycięzców całego cyklu czekają puchary i nagrody rzeczowe.
Szczegółowy regulamin oraz link do zapisów znajduje się na www.truchtacz.pl oraz www.csik.garwolin.pl.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.